Çelik: Bütün Öğrencilere e-mail Adresi Verilecek

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,721
Beğeniler
136
#1
İstanbul - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, birkaç yıl içinde bütün öğrencilere e-mail adresleri verileceğini söyledi.

Fatih Üniversitesince düzenlenen ''5. Uluslararası Coğrafi Bilgi Sistemleri Konferansı''nın açılışında konuşan Çelik, küreselleşmenin üzerinde düşünülmesi gereken bir olgu olduğunu, vurgulayarak, ''İstediğiniz kadar karşı çıkalım. Hiçbir faydası olmaz. Küreselleşme dünyayı bir köy haline getirdi. Küreselleşme diye bir süreç var. Bunun getirdiği olumsuzluklar var mı? Var. Getirdiği imkanlar var mı? Elbette var. Siz bundan yararlanmasını bilmelisiniz. Bundan yararlanmasını bilirseniz dezavantajları avantaja dönüştürmüş olursunuz'' diye konuştu.

Çelik, bakanlığı döneminde Türkiye'deki okulları 600 bin bilgisayarla donattıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

''Şu anda öğrencilerin yüzde 90'ından fazlası Türkiye'nin en uzak köşesinde olsalar bile artık hızlı internetten faydalanıyor. Bakanlık olarak, Türk Telekom ile yaptığımız işbirliği kapsamında, birkaç yıl içinde bütün dış taarruzlara kapalı olarak, öğrencilerimize e-mail adresi vereceğiz. Bu şekilde aileler, öğretmenler ve öğrenciler interaktif olarak birbirleriyle haberleşecek.''

AA
 

Benzer konular

Top