Cep Telefonunuza Yüz Tanıma Özelliği Ekleyin

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#1
Cebinizdeki uygulamaları sizden başkası kurcalasın istemiyorsanız, işte size "yüz tanıma kilidi"...

Telefonlarındaki uygulamalara başkalarının erişmesi hoşuna gitmeyen kullanıcılar genellikle bu uygulamaları bir şifreyle koruyabiliyor. Ancak artık bu uygulamaları korumanın çok daha havalı bir yolu var; Visidon.

Visidon Applock sayesinde Android telefonunuzdaki uygulamalarınızdan istediğinize erişimi yüz tanımayla yapıyorsunuz. Örneğin, Gmail uygulamasına girmek istediniz, telefonunuzun kamerasına yüzünüzü göstermeniz yeterli. Sizi tanıyan uygulama Gmail'i açmanızda bir sakınca görmüyor. Hem şifre girmekle uğraşmamış oluyor hem de hızlı ve kolay bir şekilde uygulamaya ulaşmış oluyorsunuz.

Tabi başka biri Visidon'la korunan bir uygulamaya erişmek istediğinde ve yüzünü doğal olarak tanımadığı zaman bir şifre soruyor, bu şifre de girilmezse uygulama açılmıyor.

Uygulamayı Android Market'ten, ücretsiz olarak indirebilirsiniz...

Kaynak: Chip​
 

OBir

Özel Üye
Özel üye
Katılım
12 Tem 2011
Mesajlar
824
Beğeniler
605
#2
Denemiştim pek sağlıklı çalışmamıştı. Kaldırdım telefonumdan.
 

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#3
Benm telf.da kendiliginden var olan bir ozellikti ama arada bir beni taniyamadgi icin skinti cekmeme sebep olup pratik kullanimi engellemisti. Oyuzden devredisi biraktgm bir ozellik. İlk hevesle kullaniliyor ama sonra bayiyor insani :) eski usul koruyun telflari :) :)
 

Benzer konular

Top