1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

cerezforum ramazan hatmi ( duası )

Konusu 'Soru/Cevap - Öneri, İstek, Şikayet' forumundadır ve yeşüLL tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. yeşüLL

yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    Benim Kitap'ımdan yüz çeviren bilsin ki onun sıkıntılı bir dünya hayatı olur ve kıyamet günü de onu kör olarak diriltiriz. O zaman: "Rabbim! Beni niçin kör olarak dirilttin, oysa ben dünyada gören bir kimseydim" der. Allah da: "Ayetlerimiz sana gelmişti de sen onları unutmuştun, önemsememiş, ilgilenmemiştin. Bugün de seninle kimse ilgilenmeyecek, önemsemeyeceksin" der. İşte haddi aşanları, Rabbinin ayetlerine güvenmeyenleri böyle cezalandıracağız.

(20 Taha 124-125-126-127)

Kendilerine kitap verdiğimiz kimseler kitabı hakkıyla okurlar. Çünkü onlar, o kitaba güvenirler. O kitabı görmezden gelenler ise zarara uğrayanlardır.

(2 Bakara 121)

Onlar Kur'an'ı tedebbür etmezler mi? Yoksa kalpleri üzerine kilitler mi vurulmuş?(47 Muhammed 24)

.......

Arkadaşlar burda gerçekten güzel şeyler paylaşıyoruz eğlence,bilgi,yarışma,dostluk... Her ne kadar sanal olsa da birçok şeyi paylaşmaktayız tabi gerçek hayattan kopmadan.Malumunuz Ramazan ayına giriyoruz. Bu ayın bize neler getireceği neler silip neler ekleyeceği bizim idrak edemeyeceğimiz kadar geniş.Ben de diyorum ki biz de ÇerezForum ailesi olarak bu Ramazan da en azından bir hatim indirsek. Yani böyle bir uygulama başlatsak katılım olur mu?

ÇerezForum olarak maşallahımız var.Üye sayısı her geçen gün artmakta.Hani sizinde fikirlerinizi alıyım önümüzde bir ay var ve Kur'an 30 cüzden oluşuyor. En azından bir hatim yapsak formumuzun adına. En azından okuyabilecek arkadaşalr olarak birer cüz alsak ve aldığımızı belirtsek.

Bu da bir paylaşım. Fikirlerinizi bekliyorum...Şimdiden teşekürler:)=G

YoRuMSuZ bunu beğendi.
  2. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    Güzel fikir ama bence suda ola bilir Her aksam radyo acilsa duzenli bir sekilde belli bir saat yasin ilahi kuranda dinle bilir bu sadece bir fikir

3. yeşüLL

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    Olabilir tabiki de. Ama çoğu kimsenin uyabileceğini sanmıyorum. Diger türlü daha bireysel olur forma genişler.Sonuçtan herkesin uygun olduğu zaman farklı ve radyoyu genelde müzik için kullanıyoruz. Arada isteğe göre çalınır ama hatmin yerini tutmaz gibi geliyor bana...:) Hala önerilerinizi beklemekteyim:)

4. Ender

Ender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Meslek:
    supervizor
    Yer:
    İ Z M İ R
    Banka:
    0 ÇTL
    Admin arkadaş üyelere davet yollarsa daha sağlam olur.Eğer 30 arkadaş talip olacaksa 1.cüz benim olsun..

5. yeşüLL

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    evet o şekilde de olabilir ciddi olan arkdaşlar burdanda katılabilir:)

6. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Çok güzel fikir gerçekten. Keşke katılabilseydim ama maalesef bu konu beni aşıyor.

Uygulamayı gönülden destekliyorum.

7. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    Gercektende eger uygulana bilirse cok güzel bir uygulama bizde Adminler olarak elimizden gelen yardimi yapariz.

Ender arkadasimiz Adminler üyelere davet yollayabilirler demis ama burda söyle bir sorun var. Bizler Admin olarak hangi üyemizin Kurani Kerim okuyup okuyamadigini bilmiyoruz ayrica bu is bir gönül isi davet ederek degilde istiyerek yapilmasi daha uygun olur.

Bizim Adminler olarak bu olayi destekledigimizi belirtiyoruz. Tabiki sizlerin bu hayirli ise katkisi olacagini bildiginiz ama ulasamadiginiz üyeler varsa bizlere bildirirseniz biz onlara durumu iletiriz.

Simdiden bu konuyu gündeme getiren ve destek veren tüm arkadaslardan Allah razi olsun.

8. yeşüLL

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    desteklemenize teşekür ettim admilerim ve arkadaşlarım:) daha yeni girmekteyiz bir müddet kalsın ilgi olursa uygulamaya sokarız şimdiden tüm arkadaşlarıma teşekür ederim=G

9. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    Malesef geçen sene ramazanda aynı konuyu ben açmıştım eski arkadşlar hatırlarlar.Ama konuyu kapatmak zorunda kaldım :(

10. yeşüLL

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    öyle mi::( neyse bi kere daha şansımızı deneyelim:) hani belki biz okuyamasak da annelerimiz okuyabilir bir iki cüz ala ala biter inşallah diye umuyorum:)

Ender 1. cüzü almıştı bende 2. cüzü alıyım kaldı 28:D lost love belki bu sene olur bu 28 sayısını düşürmeni bekliyorum:P

Sayfayı Paylaş