Chevrolet Marka Yakın Gelecek Otomobilleri

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#1
Camaro Konsept

Chevrolet Camaro Konsept

Eski görkemli Camaro milyonların kalbine taht kurmuş bir tasarım klasiği özelliğindedir. Tüm dünyanın anında ilgisini çeken bu stil ikonuna 21. yüzyıl için yeni özellikler kazandırılıyor.

Bu klasik otomobili yeni özelliklerle donatma çalışması sırasında tasarımcılarımızın yaptığı ilk iş kendilerini orijinal Camaro ile bütünleştirmek oldu. 60’ların orijinal Camaro’sunu bu kadar özel yapan ve milyonların sevgilisi haline getiren büyüleyiciliği anlamak adına aracın performansı ve stilini analiz etmek için haftalarca çalıştılar. Ve ancak bu noktada tasarımın üzerine gitmeleri gerektiğini fark edebildiler.

Akıllı ve güçlü

Yeni Camaro konseptin arkasındaki mühendislik; performans ve birçok özelliğinden ibarettir.

Camaro 400 beygir gücündeki V8 motorundan güç alırken, Aktif Yakıt Yönetimi sayesinde yakıt ekonomisi sağlar, 30 mpg veya daha az yakıt tüketir

Klasik güzellik

Dış tasarımcılarımız Camaro’nun klasik çizgilerini değiştirmek istemediler belki ama bu eşsiz çizgileri vurgulamaktan da kendilerini alamadılar. Camaro’nun uzun kaputuna, kısa arka bölümüne ve gelişmiş aerodinamiği için alçak pofiline baktığınızda bu aracın klasik ve güncel çizgileri ne kadar iyi kombine ettiğini görebilirsiniz. İç mekânında da uçak kabinlerinden ilham alan Camaro turuncu trimi ve gösterge panelleri ile 60’ların Camarosunu yaşatıyor.


Geleceğin efsanesi

Camaro Konsept aracının geleceğe etkilerini konuşurken, tasarım direktörü Tom Peters bu aracı diğer GM otomobilleri ile kıyasladı. “ Zamanında güçlü olan otomobiller, bugün hala güçlerini koruyor. İfade ettikleri tutku sayesinde bu otomobiller 50 yıldan bu yana hala ilgi çekici ve heyecan vericiler. Onlar için zaman kavramından söz edemeyiz”
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#2
Chevrolet Beat

Kişiselleştirmede Lider

Küçük segmentteki otomobillerin en iyi özelliği sürücünün aracını kişiselleştirebilmesidir. Beat için tasarımcılarımız bir adım daha öteye gittiler. Marşbiyellerden, paneldeki ve jantlardaki lambalara kadar her özelliği ile Beat, sahibine daha fazla uyum sağlayabiliyor. Ayrıca tüm bunları şehiriçi esneklik ve performansın yanına koyuyor.

Konforu karizmaya çevirir

Araç içine baktığınızda vereceğiniz komutla birlikte açılan orta konsol göze çarpıyor. Bu sistemi açtığınızda kapılarda navigasyon sistemini görebiliyorsunuz. Kayarak tekrar yerine girdiğinde ise kullanışlı bir saklama bölmesi elde etmiş oluyorsunuz.

Beat şehir içi kullanımı için ihtiyacınız olan esnekliği sağlayan 1.2 litre hacminde ekonomik bir motoru kullanımınıza sunuyor.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#3
Chevrolet Groove

Farklı ve nostaljik

Groove eğlencenin ve nostaljinin birleşimi anlamına geliyor. Tasarımcılarımızın şehir hayatına dair görüşlerini, klasik Chevrolet çizgilerini taşıyan dik ön camlarından veya etkileyici çamurluklarından çıkarabilirsiniz. Ortaya çıkan sonuç, şehir hayatı için tasarlanmış sağlam görünümü kadar sempatik olan bu olağanüstü geçiş sınıfı aracı.

Oldukça Geniş

Geniş alana sahip bir şehir aracı olarak tasarlanan Groove yolculara ferah bir iç mekân sunarken, kısa mesafeli kaportasına ve yassı, uzun kabinine çok şey borçlu olduğunu söyleyebiliriz. 17” jantları arkaya itme fikri hem alanı genişletti hem de aracın olduğundan daha uzun görünmesini sağladı.

Led Sss lambalarının önünde bulunan açık hava boşlukları 1 litre hacmindeki motoru soğuturken, önden çekiş sistemi ile her türlü gerçek hava koşulunda performanstan ödün vermiyor.

Güvenli ve dikkat çekici

Groove’un ilham kaynağı sorulduğunda, tasarımcı Jawook Koo şöyle yanıtlıyor: “Küçük otomobiller şirindir fakat güvenli değildir. İşte insanlarda var olan bu genel kanıyı yıkmak için çalıştık. Groove sadece bakmak bile kendinizi güvende hissetmenize yetiyor.”.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#4
Chevrolet Trax

Küçük Arazi Aracı

Sağlam yapısı ve performansı aynı kalacak ancak şehiriçinde daha kıvrak olabilecek bir otomobil hayal ettiler.Bu fikir ile birlikte Trax ortaya çıktı.

Tek parça çamurlukları, arkaya monteli yedek lastikler ve tavan rayları Trax’a sert bir imaj kazandırıyor. Oysa bu sert görünümlü aracın içinde gerçek kıvraklığı keşfediyorsunuz.

Performans için tasarlandı

Trax’in bir SUV aracı gibi performans sağlayabilmesi için tasarım ekibimiz önden çekiş sistemini, tüm tekerlerden çekiş sistemi (AWD 4x4) ile birleştirdiler. Elektrikli farklı donanım özellikleri ile bağımsız şarj paketi ve elektrikli motoru ile gerçek bir performansa hazır olun. AWD 4x4 sistemli yol tutuşu ve daha ucuza daha çok performans sağlayan Trax’in güçlü 1 litrelik dizel motoru, minimum yakıt tüketimi ve emisyon sağlıyor.

Her zaman, her yerde konsept

Küçük Otomobil Dış Tasarım Müdürü Sangyeon Cho'nun araç hakkındaki yorumu ise şöyle “Trax arazide veya yolda her yerde göstermek isteyeceğiniz bir otomobil. Şehir sürücülerine SUV sınıfı tasarımı, fonksiyonu, performansı ve değerini bir arada sağlıyor.Araca bakarken bile kendinizi güvende hissediyorsunuz."
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#5
Chevrolet Camaro Convertible

Camaro Convertible – Konsept Otomobil

Dünyanın en sevilen otomobillerinden biri olan Camaro’yu yeni özelliklerle yeniden yorumlama rüyası artık gerçek. Orijinal Camaro’yu aldık ve onu olağanüstü gücü ve tasarımı ile modern bir convertible araç haline getirdik.

Mühendislerimiz ve tasarımcılarımız olabilecek en iyi tasarımı ve gücü elde edebilmek için aracın bütün özelliklerini detaylı olarak ele aldılar ve bu özellikler Camaro’da muhteşem sürüş keyfi ile birleşti.

Rüyalar gerçeğe dönüşüyor

Tasarımcılarımız bu convertible aracı meydana getirirken Camaro Konsept’in tüm özelliklerine sadık kalmaya kararlıydılar. Akıllıca tasarlanmış kabini ve etkili 400 beygir gücü konsept ile aynı aerodinamik tasarıma sahip olması bunun en büyük göstergesi.Aslında en büyük değişim sadece renk seçiminde yaşandı. Hugger Turuncusu diye adlandırılan bu renk 1969 Camaro’da sunuluyordu. İkiz bakır gri şeritlerle birlikte Convertible’a eşsiz bir Camaro görünümü veriyor.

Nabzınızı yükseltin

Üstü açık spor otomobil konsepti ile Camaro konseptini karşılaştırırken, Chevrolet Genel Müdürü Ed Peper Camaro Convertible’ı şöyle tanıttı: “Camaro Convertible’ı tasarlarken Camaro ruhuyla olan duygusal bağımız çok güçlüydü.” Esprili yakşamı ile Peper şöyle devam etti: “Eğer Camaro Convertible kalp atışlarınızın hızlanmasını sağlamıyorsa, bir kardiyoloğa görünmelisiniz çünkü kalbinizde bir problem olabilir.”
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#6
Chevrolet Volt Konsept

Volt Konsept – Elektrikli Konsept Otomobil

Volt 1,030 km’lik bir maksimum kullanım alanına sahip olmak gibi belirgin bir farka sahip elektrikli bir otomobil. Tasarım ekibimizin bir elektrikli otomobilin kullanım alanını arttırmak için radikal bir fikri vardı.

Peki tasarımcılarımız geniş kullanım alanını nasıl elde ettiler? Elektrikli motora güç sağlayan elektrikli yakıt pilinin gücü tükendiğinde (yaklaşık 100 km'den sonra) bir yedek benzinli motor devreye giriyor ve batarya şarj ediliyor.Diğer hibrit otomobillerden farklı olarak yedek motor,yola devam etmenize aynı anda da pilleri şarj etmenize olanak sağlıyor.

Oldukça basit görünen bu farklılık yakıt emisyonlarını düşürürken Volt'un sürüş alanını da artırıyor, çünkü benzinli motor neredeyse devre dışı kalıyor. Bu durum ayrıca endüstride bir değişim ortaya koyabilecek yakıt teknolojisinde büyük bir atılım niteliğinde.Yakıt seçeneklerinde esneklik

Tam dolu Volt elektirkli motoru ile aralıksız 100 km gidebilir ve her 100 km de 1.6 litre benzin ekonomisi sağlayabilirsiniz.

E-flex teknolojisi ile yedek motor etanol, dizel, biyodizel veya benzin ile çalışabilir. Volt Üretim Modeli’nin yedek motoru sadece benzinle çalışabilmektedir

Tarz, kulllanışlılık ile buluşuyor

Volt üstün teknolojiye sahip olmasına rağmen sıradan bir otomobil görünümünde.Chevorolet; prensiplerine sadık kalarak, tasarlanmış bu otomobil için bilim projesi denemez çünkü bu araç çok gerçekçi ve hayata geçirilebilir.

********************************​

Volt Üretim Modeli

2010 yılının sonlarında piyasaya sürülecek olan Chevrolet Volt tamamen yeni nesil bir araç. E-REV (Uzun Menzilli Elektrikli Araç) Volt dünyayı büyük bir değişimin içerisine sokacak.

Chevrolet tasarımcılarımızın fedakarca çalışmaları ve yetenekleri sayesinde bu elektrikli araç çok önemli bir noktaya gelmiştir.

Chevrolet Volt – Dünyada bir ilk

Volt, 16 kWh, “T” şekilli lityum-iyon akü paketi ile otomobil sektörü tarihinde bir elektrikli motoru birincil enerji kaynağı olarak kullanan ilk araç olma özelliğine sahip.

Tam dolu bir Volt ile yalnızca elektrik enerjisi kullanarak 60 km mesafe kat edebilirsiniz ve tam bu noktada menzilin uzatılmasını sağlayan bir motor (benzin veya E85 Etanol ile çalışan) devreye girer ve akünün şarj edilmesi için ek elektrik enerjisi üretir.

Volt’u yalnızca 230 voltluk bir güç çıkışına bağlayarak 3 saatten daha kısa bir sürede tamamen şarj edebilirsiniz.

Volt hakkındaki şu gerçeklere bir göz atın:
* Yakıt tasarrufu
Günde 100 km mesafe kat eden bir Volt sürücüsü yılda 2,100 litre benzin tasarrufu yapabilir
* Para tasarrufu
Gece boyunca şarj edildiğinde tam bir şarj 1 Euro’dan daha ucuza mal olmaktadır
* Performans
Volt 150 beygir gücü ve 161 km/s’lik bir maksimum hıza sahiptir. Elektrik enerjisi çabuk tork sağladığından Volt’un hızlanması son derece hızlıdır ve 0-100 km/s hızlanma değeri yalnızca 8.5 saniyedir.
Aerodinamik tasarım

Binlerce saat süren çalışmalar sonucunda Chevrolet Volt’u olabildiğince aeorodinamik bir hale getirmiş bulunmaktayız. Yuvarlatılmış ön panel, konik köşeler, özel arka spoyler ve eğim verilmiş ön ve arka camlar rüzgar direncini düşürmeye destek olur.

Volt – İç Tasarım

Aracın içine bindiğiniz zaman likit kristal gösterge paneli,dokunmatik araç bilgi ekranı ve USB/Bluetooth bağlantıları gibi özellikler ile Volt Chevrolet’nın en gelişmiş iç tasarımına sahiptir.4 yolcu için geniş oturma alanına sahip Volt’un çok farklı renklerde ve döşeme seçenekleri bulunmaktadır.

Volt hakkında daha fazla bilgi için ve son haberleri takip etmek için Chevrolet VoltAge - Get Plugged In ziyaret edebilirsiniz.

 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#7
Chevrolet Sequel

Sequel – Hidrojenli SUV Konsept Otomobil

Araç, hidrojen yakıt hücresi teknolojisini kullanan aile otomobili özelliğinde bir SUV. Sequel konsept, egzoz sisteminden atmosfere yalnızca su buharı vermesi özelliği ile ön plana çıkıyor.Hergün hidrojen

Sequel’in alt aksamında hidrojeni elektrik enerjisine dönüştürerek bir elektrik motorunun maksimum 145 km/s (0-100 km/s hızlanma süresi 10 sn) performans göstermesini sağlayan bir yakıt hücresi bölümü bulunuyor.

Sequel yalnzca hidrojen yakıt hücresine sahip olma özelliğini taşımıyor, ayrıca klima ve uydu navigasyon özelliklerini de bünyesinde barındıran kullanışlı bir aile otomobili olarak da kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Gelişimin gücü

Sequel’in yaratılış sürecinden gelişimi üzerine konuşurken, GM ARGE Yardımcı Başkanı Larry Burns şöyle söyledi: “Sequel neredeyse her yönden daha iyi bir otomobil. Daha hızlı, ayakları yere basan, kullanımı ve üretimi kolay, üstüne üstlük doğaya sadece su buharı veriyor. Otomobil dünyası için geleceğe uygun yeni bir DNA sunuyor.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#8
Chevrolet WTCC Ultra Konsept

WTCC Ultra – Konsept Yarış Otomobili

İnanılmaz performans – işte bu konsept yarış otomobilinin en büyük özelliği. Captica ve Epica’da bulunan 4 silindirli 190 beygir gücündeki dizel motor WTCC Ultrada’da yer alıyor.

Bu agresif konsept binek otomobili Dünya Binek Otomobil Şampiyonası'nda en başarılı ve göz alıcı otomobil olma özelliğini taşımaktadır. Aslında, WTCC Ultra’nın sokak yarışçısı tarzı her gittiği yerde büyük kitleleri etkisi altına aldı.

Olağanüstü görüntüsünün yanı sıra Ultra, araç içinde de bir takım önemli yeniliklere sahiptir.

Tam bağımlılık

WTCC Ultra tasarım ekibi bir yarış otomobilini daha hızlı ve ekonomik bir hale getirmek için her açıdan incelemeler gerçekleştirdi.Captiva ve Epica’da bulunan 4 silindirli dizel motor arttırılan turbo destek gücü ile Ultra’da 190 beygir gücü ile kendini gösteriyor. Yol tutuşu her iki dingile yerleştirilen McPherson gergi kolu ile geliştirilirken ön tarafa yerleştirilen A-frame kolu ile arka tarafta bulunan iki ek süspansiyon kolu ve bir aks taşıyıcı sayesinde sürüş kontrolü en üst seviyeye çıkıyor. Ağırlığı azaltmak için geliştirilmiş fiber cam ve fiber karbon ile kaplanan “Stealth Blue” gövde ile arka difüzörler geliştirilmiş aerodinamiğe güç katıyor.

Heyecanlandırmak için tasarlandı

WTCC Ultra’nın genlerinden bahsederken, baş tasarımcı Ewan Kingsbury’nin yorumu şöyle oldu: “Seçilen tema konsept bir yarış otomobili olunca, bu bize tutkuyu ve agresifliği kullanarak olağanüstü bir stil yaratmamız için yetki verdi. Otomobilin durduğu yerden bile hızlı görünmesi gerekiyordu.”
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#9
Chevrolet T2X

T2X – Spor-SUV Konsept Otomobil

T2X , bir spor coupe ile bir SUV otomobilin özelliklerini bir arada toplamıştır. Bir spor aracın görünüm ve çevikliğine sahip olmakla birlikte bir SUV aracın arazi esnekliği ve genişliğini de barındırmaktadır.

Kullanışlılık

T2X bir SUV kadar geniştir.Bununla birlikte mafsallı arka kapıları ve B direği olmaması sayesinde yolcularınızın ve taşınacak eşyalarınızın girişi hayli kolaydır. Bunun yanı sıra tamamen katlanabilir arka koltukları ve ekstra saklama bölmeleri de aracın kullanışlılığını artırmaktadır.Performans

T2X gerçek bir spor aracı ruhunu hem içeride hem dışarıdan bakıldığında yansıtıyor. Erkeksi ön cephesi, sportif koltukları, motorsiklet stili ölçekler ve 7” orta monitör T2X’e dinamik bir yetenek veriyor. Ayrıca yenilenebilir cam tavan paneli sayesinde sürüş keyfinize açık hava keyfini de ekleyebilirsiniz.

Ödün vermeyen tasarım

Geliştirilmiş Tasarım Direktörü Max Wolf'e göre T2X "bir spor aracı görünümünde fakat bir SUV'un arazi aracı esnekliğine ve genişliğine sahip bir araç” satın almak isteyenler için ideal bir otomobil.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#10
Chevrolet Orlando

Orlando – Ekonomik MPV Konsept Otomobil

Daha geniş iç mekan yaratmak" Orlando'nun sloganıdır. 5 kapısı ve 7 koltuğu bulunan Orlando, trafikte az yer kaplayacak ve yüksek yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Fakat aracın özelliği sadece iç mekan genişliği ile kalmaz. Ayrıca sahip olduğu göz alıcı SUV çizgileri sayesinde muhteşem bir görünüm sunuyor. Orlando’yu 2010 yılında en yakın Chevrolet yetkili bayiinden satın alabileceksiniz.

Geniş iç mekan

Orlando konsept otomobilin en önemli özelliği bir çok yönden etkin kullanım sağlayan tasarımıdır.Yüksek tavan çizgisi, gösterişli çamurlukları ve “tekerlekler dışarı/gövde içeri” anlayışı bir SUV havasını ekstra ağırlık, yükseklik ve aşırı tekerlek aralıkları olmadan kullanıcılara sunuyor.

İç mekanda daha fazla alan yaratabilmek için tiyatro düzeninde bulunan üç sıralı koltukları ile cam tavanı sayesinde daha aydınlık ve ferah bir kabin sunuyor.Koltuklar kolayca yatırılarak geniş kabin düz ve 900 litre kapasitelik bagaj taşıma alanına dönüşüyor.

Etkileyici çift renkli kokpit tasarımı ,kaliteli malzemesi ve yolculuğunuza eğlence katabilen özellikleri ile Chevrolet Orlando, ailenizle yapacağınız yolculukları tamamiyla değiştirecek.Bir Chevrolet Klasiği

Paris Otomobil Fuarında prömiyeri yapılan Chevrolet Orlando,iddalı tasarımı ve özellikleri ile bir aile otomobilinden daha fazlasını sunarak insanları etkiliyor.

“Orlando’ya sağlam dış tasarım hatları vermeye odaklandıklarını söyleyen Seungwoo Kim ayrıca kompakt van sınıfında gelişen yeni tasarım detaylarını uygularken Chevrolet’nin geleneksel güvenilir ve sade tasarımını da koruduklarını belirtti.
 
Top