Çift Başlı Yılan Yakaladılar

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#1


Bursa'da meydana gelen bir olay herkesi şaşkına çevirdi. Ev kenarında bulunan bir yılanın iki kafası vardı.

Olay şöyle gerçekleşti:

Bursa'da ikamet eden Usturalı ailesi Eşkel'de bulunan yazlıklarına dinlenmeye gitti. Sabah kahvaltısından sonra bahçeye çıkıp sebze ve meyvelerini suladığı sırada otların arasında yılan olduğunu fark eden Ömer Usturalı, yılana dikkatli bakınca gözlerine inanamadı. Yılanın çift kafalı olduğunu görünce evdekilerle birlikte cam kavanozun içine koyup, evlerine getirdiler.

Yılanı gören vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemezken, aile yılanı hayvanat bahçesine teslim ettiklerini söyledi. Yılanı Eşkel'deki yazlık evlerinin bahçesinde bulduklarını belirten Tuncay Usturalı, "Babam sabah kahvaltısında sonra bahçeyi sulamak için dışarıya çıktı. Daha sonra babamın bana seslendiğini duydum.

Bahçeye çıktığımda babamın yanında çift kafalı yılan gördüm. Yılan aynı anda ileri ve geri gidebiliyordu. Yılanın zehirli olup olmadığını bilmediğimiz için yılanı elimize almadan cam kavanozun içine koyduk. Televizyonlarda çift çatallı yılan görmüştük, ama böylesini ilk defa gördük. Yılanı çevremizdeki arkadaşlarımıza gösterdik. Hepsi şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yılan soğuk hayvan olduğu için hepsi ürkerek baktı. Şaşkınlıklarını gizleyemediler" dedi.

Sabah kahvaltısından sonra bahçeyi sulamak için dışarıya çıktığını söyleyen Baba Ömer Usturalı, "Bahçeyi sularken otların arasından yılanın çıktığını fark ettim. Daha önce böyle yılanlarla karşılaşmıştım. Fakat bunu görünce şaşırdım. Kuyruk yok, iki tarafında da kafa var. Kaçmasın diye hafif üstüne bastım. Sonra ne tarafını boş olursa oraya gidiyor. Hem ileri, hem geri gidiyor. Sonra oğluma seslendim. Oda görünce şaşırdı. Sonra kavanoza koyarak eve getirdi. Arkadaşlara gösterdiğimizde onlarda şaşırdı" şeklinde konuştu.

 
Top