Çikolata Astıma İyi Geliyor

~meLek~

GalataSaray'ım
Katılım
15 Tem 2013
Mesajlar
3,415
Beğeniler
189
Şehir
Napcan geLcenmi ki?
#1
Astım gibi solunum yolu hastalıkları her yaşta insanı tehdit ediyor.

Solunum güçlüğüne neden olan bir solunum sistemi hastalığı olan astıma alerji akciğer hastalığı ve ruhsal olaylar nedenler olabilir. Ev hayvanlarının tüyleri yün lifleri kuş tüyü gibi maddelerin yanı sıra ev tozları nöbete neden olabilir. Astımın nedeni genellikle birden fazla etkenin bir araya gelmesine bağlı bulunduğundan astıma karşı bağışıklık sağlama çabaları etkisiz kalmaktadır. Bunun yerine ilaç tedavisi ve astımı hafifletici ve etkilerini giderici bir beslenme düzeni kurmak gerekir.
ÇiKOLATA
İçerisinde kafein içeren her şey astımdan kurtulmada yardımcı olmaktadır. Kahve ve çay da etkili olduğu gibi bolca kakao barındıran çikolata da astıma karşı iyi gelir.
ELMA
Astıma karşı koruyucu etkisi 'flavonoid' türü maddelerden kaynaklanıyor. Astımın önlenmesinde özellikle elmada bulunan 'antosiyanin' ve 'ploridzin' isimli flavonoidler etkili oluyorlar.
DOMATES
Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre her gün alınacak olan 1000 mg C vitamini astım krizleri göğüs hırlaması bronşit spazmlarını ortadan kaldırmada çok etkili oluyor. Bu yüzden C vitamini dostu domatesi tüketmek astım için faydalı bir bitkidir.
ADAÇAYI
Bir tatlı kaşığı yaprak 1 su bardağı kaynar su içine konur demlenir. İki dakikadan daha fazla kaynatılmamalıdır. 10 dakika demlenir. Süzüldükten sonra günde 2-3 bardak içilir.
ISIRGAN OTU
Isırgan otunun kökünün ve yapraklarını hem suyunu çıkararak hem de çay gibi hazırlayıp tüketmek akciğer kanallarını açma ve bronşlara faydalı oluyor.
MEYANKÖKÜ
Meyankökünün çayı boğazları yumuşatma özelliği göstermektedir. Bu yüzden astım ve öksürük hastalıklarında tavsiye edilmektedir.
DiKKAT EDiN!
Kişinin astım nöbetlerine alerjik nedenler sebep oluyorsa bu ortamın tamamen izole edilmesi gerekmektedir.
Aşırı tedirginliklerden üzüntü verebilecek duygusal sorunlarda elden geldiğince uzak durulmalıdır.
Fazla kilo da astım için olumsuz etkenlerdendir.
Sigara içmemeli hatta sigara içilen ortamlarda da bulunulmamalıdır
 

Benzer konular

Top