1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Çikolatalı ve fındıklı çıtır kurabiye

Konusu 'Bugün Ne Pişirsem ? / Yemek Tarifleri' forumundadır ve Papatya tarafından 5 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.771
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.918 ÇTL

HEM ÇOK KOLAY HEM ÇOK LEZZETLİ!

Malzemeler

225 gr sütlü çikolata
    40 gr tereyağı
    75 gr bisküvi
    Yarım su bardağı file fındık
    75 gr beyaz çikolata

Hazırlanışı

Sütlü çikolatayı küçük parçalar şeklinde kırın. Cam kaseye alıp benmari usulü eritin. Dikdörtgen bir kalıbın içine streç folyo yerleştirin. Erimiş çikolatayı ılındırın. Bisküvileri ve fındıkları ekleyip karıştırın. Beyaz çikolatayı küçük parçalar şeklinde kırıp ekleyin. Karışımı streç folyo serdiğiniz kalıba döküp üzerini kaşığın tersiyle düzleyin. Buzdolabında 2 saat bekletin. Üzerindeki streç folyoyu çıkarın. Dilimleyip üzerine pudra şekeri serpin.

Lezzet Dergisi

dderya, İLkİm* ve Çağlayağmur bunu beğendi.
  2. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.517
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    90 ÇTL
    Kurabiye cok seviyorum. Birkac kez yapmayi da denedim :P cesit cesit denemek isterdim fakat hamuru yapmak cok zorrr..

Sayfayı Paylaş