Cildinizde İnanılmaz Değişim

Présence

Katılımcı
Katılım
6 Mrt 2012
Mesajlar
225
Beğeniler
7
#1
Siyah Üzüm Çekirdeği : Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı

Bağ dkusunu korur. cildin bütünlüğünü ve esnekliğinin korunmasını sağlar. Deriye hasar veren faktörlere karşı koruma sağlar. Cildin elastikiyetini sağlar. Ödem varis gibi problemleri azaltır. Kolestörolü düşürür. Kalp krizi riskini azaltır. En önemlisi KARA ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ E vitamininden 50 kat C vitaminiden 20 kat daha etkili bir antioksidandır.


Keten Tohumu: Sabah aç karnına 2 tatlı kaşığı

Omega 3 - Omega 6 ve Omega 9 yağ asitlerini bir arada bulunduran nadir bitkilerden. Kandaki kolestrol seviyesini düşürür. Kalp krizi ve damar tıkanması riskini azaltır. Sedef, Egzema gibi cilt problemlerinde tedaviye yardımcı olur(bende egzema var 'dı' kullanmaya başladığımdan beri sorunum yok oldu).adet öncesi sendrom belirtilerini hafifletilmesinede yönelik kullanılır. Kemikleri kuvetlendirir.
HER BAYANIN 25 YAŞINDAN SONRA MUHAKKA OMEGA 3-6-9 KULLANMASI GEREKİR (özellikle menepoz öncesi ve sonrası)


Isırgan Otu Tohumu: Sabah aç karnına 1 çay kaşığı

Egzema ve egzemaya eşlik eden baş ağrılarıısırgan otu çayı ile iyileştirileilirler. Isırgan otu, böbrek ve mesane taşı oluşumuna karşı da kullanılabilir. Böbrek hastalıkları ve zorlu baş ağrıları genellikle bir arada görülürler. Egzemalar genellikle dahili bir nedene dayandıklarından, onları içerden, kan temizleyici bitkilerle iyleştirmek gerekebilir. Isırganotu, en başta gelen kan temizleyici ve aynı zamanda kan yaptırıcı bir bitkidir. Böylece, pankreas üzerinde de çok olumlu etkileri olduğu için, ısırganotu çayı ile kandaki şeker düzeyi düşürülebilir. İdrar yolları hastalıkları ve iltihapları, da bitki çayı ile iyileştirilebilirler. Aynı zamanda da dışkılama kolaylıkları sağladığından, bir ilkbahar kürü için özellikle önerilir. lkbaharda ve sonbaharda filizlendiğinde, onunla 4 haftalık bir çay kürü yapmak önemlidir. Sabahları aç karnına, kahvaltıdan yarım saat önce bir bardak ve gün boyunca 1-2 bardak çayı yudumlanarak içilebilir. Bu tür çay kürlerinden sonra kişi kendini anlatılamayacak kadar iyi hissedebilir. Ayrıca bu çayın lezzeti hiç de kötü değildir. Ama duyarlı kişiler, ona biraz papatya veya nane ekleyerek, lezzetini ve kokusunu değiştirebilirler.
 

Benzer konular

Top