1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

"BENİM DÜNYAM" konulu resim yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de bu yarışmaya katılıma davet ediyoruz...

Cildinizi Yaşlandıran Yiyecekler

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve sherry tarafından 17 Kasım 2007 başlatılmıştır.

1. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    310 ÇTL
    Margarin: Kahvaltı ve kızartma yağı olarak sofralarda yer verdiğimiz margarindeki doymuş yağ asitleri cilt hücrelerine zarar veriyor ve vücutta yağ olarak depolanıyor, kısacası şişmanlatıyor.

Kahve: Ensülin oranını artırdığı için cilde zarar veriyor. Ayrıca stres hormonu kortizolü harekete geçiriyor.

Havuç: Havuç, muz, üzüm ve mango gibi meyve ve sebze türleri, yüksek glisemik indeksleri dolayısıyla Perricone’nin yasaklı listesinde yer alıyor. Glisemik indeks, kan şekerinin bir öğünde ne kadar arttığını gösteriyor.

Portakal: Her ne kadar vitamin açısından yüksek bir meyve olsa da şekeri yükseltmesiyle de biliniyor. Bu yüzden sağlıklı C vitamini alabileceğimiz meyveler elma ve limon.

Pizza: Pizzadaki karbonhidrat yağ yakımını engelliyor. Ama haftada bir kez yemek zarar vermiyor.

Alkol: Alkol alımı cildi yaşlandırıyor.

Şekerli Besinler: Kana hızla karışır, ve sizi çabuk yaşlandırır.

Kırmızı Et: Cildinize zarar verir.

Kızartma: Kızartmalardan uzak durun.

Tuz: Olabildiğince az tüketin.

2. çılgınım_www

çılgınım_www Üstat

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    1.230
    Meslek:
    NLP TRAĮNER / Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    5 ÇTL
    yahuu iştahım kaçtı :D
    teşkrler sherry biliyordum yaşlanmamı istemediğini :Pdüşünceli arkadaşım :D

3. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    310 ÇTL
    Herşey senin için çılgın, istermiyim hiç yaşlanmanı. Ama kendi adıma çok zor ya ben çok seviyorum bu yasaklı listesindekileri:)

4. çılgınım_www

çılgınım_www Üstat

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    1.230
    Meslek:
    NLP TRAĮNER / Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    5 ÇTL
    oyoyoy canm benim çok düşüncelisin :) ama üzüldüm senin adına ama olsun zamanla atlatırsın bırakırsın bu listedekileri özelliklede cildinde kırışıklık görmeye başladıgın an direkt bırakırsın :D

5. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    310 ÇTL
    Aman daha genciz çok var daha o günlere:P Hem nasıl olsa bir gün yaşlanmayacakmıyız hiç olmazsa yasaksız yaşlanırım:D:D Boşver atın ölümü arpadan olsun:):):

Sayfayı Paylaş