Cilt Bakımı İçin Mucize Kompresler

~meLek~

GalataSaray'ım
Katılım
15 Tem 2013
Mesajlar
3,477
Beğeniler
189
Şehir
Napcan geLcenmi ki?
#1
Kompreslerin etkisi buhar banyosu gibidir. Örneğin; papatyayı kaynar suya atıp iyice öldürün biraz bekledikten sonra süzün. Bu suda küçük bir havluyu ıslatıp bir dakika yüzünüze koyun
hemen arkasından soğuk suyla ıslatılmış havluyu yüzünüze koyun ve 1 dakika tutun. Bunu birkaç defa; bir soğuk, bir sıcak olarak tekrarlayıp en son soğuk kompresle bitirin.
Yüzdeki kılcal damarlar için
Bu damarlar genellikle kış mevsimin de daha çok meydana çıkar, aşağıda tarifi verilen sular bu tip cildi sakinleştirirler.
Tonikler
Dikkat: Yüz sularını sadece temizlenmiş cilde sürün
Malzemeler: 4-5 Adet şamdan çiçeği
Uygulama: Şamdan çiçeğini parçalayıp bir bardak kaynar suya atın. 20 dakika bekletip süzerek soğuttuktan sonra, akşam sabah temiz yüzünüze sürün, kuruduktan sonra ise üzerine normal kreminizi uygulayın.
Etkisi: Cildin genç kalmasını sağlar ve tamir eder.

Gül suyu : Her akşam sabah ellerinizin içini gül suyu ile ıslatarak yüzünüze hafif bastırarak sürün. Yeterli geldiğini hissediyorsanız bunu tekrar edin ve daha sonra yüzünüzü kurumaya bırakın.
Etkisi: Cildi dış etkilere karşı güçlendirir, sağlık lı ve pembe gösterir.Greyfurt suyu : Taze sıkılmış greyfurt suyunu akşam yüzünüze ve boynunuza bolca sürün. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve arkasından gece kremi uygulayın.
Etkisi: Cildi mükemmel bir şekilde besler.

Zambak çiçeği suyu : Renkli bir şişeye 8-10 adet zambak çiçeği parçalayıp koyun, üzerini örtecek kadar tatlı badem yağı doldurup bu karışımı üç hafta güneşte bekletin. Daha sonra hazırladığınız losyonu her akşam yüzünüze sürerek yarım saat beklettikten sonra cildinizi yıkayarak durulayın.
Etkisi: Bu çiçeğin içinde hormon bulunduğundan hücrelerin normal çalışmasını, sağlık lı ve kuvvetli olmasını sağlar.


Kiraz suyu
Malzemeler: 10-15 Adet olgun kiraz
Uygulama: Kirazın suyunu sıkıp akşam temiz yüze sürün. 20 dakika sonra soğuk suyla yıkayın.
Etkisi: İçinde bulunan çeşitli mineralleri, vitaminleri ile cildi dinlendirir, taze gösterir, mimik izleri ve kırışıklık ları giderir.


Limon suyu : Taze sıkılmış limon suyu sabah akşam yüze bolca sürülür. 10 dakika sonra yüz gül suyu ile silinir.
Etkisi: Cildin gözeneklerini sıkılaştırır. Taze ve pembe gösterir.


Kuşburnu çiçeği suyu
Malzeme: 1-2 Yemek kaşığı kuşburnu çiçeği
Uygulama: Kuşburnu çiçeğini bir su bardağı sıcak suya koyup 20 dakika beklettikten sonra süzerek elde ettiğiniz suyu akşamları yüzünüze sürün. Cildiniz kuruyunca üstüne normal gece kremi uygulayın.
Etkisi: Pörsümeyi giderir, cildin genç görünmesini sağlar.
Ihlamur suyu
Malzeme: 1 Yemek kaşığı ıhlamur 1 Bardak kaynar su
Uygulama: Ihlamuru kaynar suya atarak 15 dakika demleyip süzerek hazırladığımız suyu akşamları yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra, ılık suyla yıkayıp arkasından besleyici krem uygulayın.
Etkisi: Ciltteki kırmızı lekeleri giderir.
Atkestanesi
Malzeme: 2-3 Yemek kaşığı atkestanesi unu, 2-3 Yemek kaşığı tatlı badem yağı
Uygulama: Atkestanesi ununu badem yağı ile karıştırıp krem haline getirdikten sonra, akşamları temiz cilde sürüp 15-20 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla yıkayarak cildinizi temizleyin.
Etkisi: 3-4 hafta içinde yüzdeki kırmızılıklar azalır, bunu sürekli yaparsanız kırmızılıklar tamamen yok olur.

Gelincik suyu
Malzeme: 1 Yemek kaşığı kırmızı gelin cik yaprağı, 1 Bardak sıcak su
Uygulama: Gelincik yaprağını sıcak suya koyarak 20 dakika bekleyin. Soğuduktan sonra akşam ve sabah yüzünüze sürün, cildiniz kuruduktan sonra üstüne normal kreminizi uygulayın.
Etkisi: Kırışma ve buruşmayı önler.
 

Benzer konular

Top