Cinayeti önce Facebook'a yazdı

Düş

Septik bir KADIN
Özel üye
Yarışma Birincisi
Katılım
20 Şbt 2012
Mesajlar
2,941
Beğeniler
2,705
#1
İskelede önce eşini sonra kendini vuran Ali Eski'nin internete "En ince ayrıntısına kadar temizlik yapacağım" yazdığı ortaya çıktıÇanakkale'de feribot iskelesinde önceki gün karısını vurup, intihara kalkışan Ali Eski ile eşi Hediye Eski dün hastanede öldü. Borçları yüzünden zor günler yaşadığı öne sürülen Ali Eski'nin sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasına "En ince ayrıntısına kadar temizlik yapacağım göreceksiniz" yazdığı ortaya çıktı. SANİYE SANİYE GÖR ÜNTÜLENDİ
Zonguldak'ta yaşayan Ali Eski (39) bir haftadır kayıp olan eşi Hediye Eski'nin (33) izini Çanakkale'de buldu. Genç adam, il merkezinden Gestaş İskelesi'ne kadar takip ettiği eşini önceki gün onlarca kişinin gözü önünde tabancayla vurdu, müdahale etmek isteyen akrabası Gülşen Korkmaz'ı (42) ise silahın kabzasıyla başından yaraladı. Cinayetin ardından yaktığı sigara ve elinde silah ile eşinin ölüp ölmediğini başında bekleyerek kontrol eden Ali Eski daha sonra aynı silahla kendini vurdu. Dehşet anları gazetecilerin objektiflerine saniye saniye yansıdı. Ağır yaralanan Ali Eski ve Hediye Eski, yoğun bakıma alındı. Ancak dün sabah ikisi de hayatını kaybetti.

CEBİNDE İCRA KÂĞITLA RI...
Çiftin 3 çocukları olduğu, demir çelik fabrikasında çalışan Ali Eski'nin borçları yüzünden sıkıntılı günler geçirdiği, şiddete maruz kaldığını öne süren Hediye Eski'nin ise bir süre önce Çanakkale'deki yakınlarının yanına sığındığı öğrenildi. Karısını öldürüp intihar eden Ali Eski'nin cebinden bazı borçlara ait icra kâğıdı çıktığı bildirildi. Ali Eski'nin sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasına yazdığı yazılar cinayeti günler öncesinden planladığını ortaya koydu. Eski'nin sayfasında şu mesajlar yer aldı: "Atalarımız derdi işin rast gitmediği zaman bir gusül al diye. Doğru aslında temizlik şart ve ben de karar verdim en ince ayrıntısına kadar temizlik yapacağım, göreceksiniz. Bu hale getirenleri, kendimi yıkamanın vakti geldi de geçti bile."

HER İKİSİ DE ÖLDÜ

Karısını vuran Ali Eski, daha sonra kendi başına dayadığı silahı ateşledi. Ağır yaralanan ve hastanede yoğun bakıma alınan çiftin, dün sabah yaşamlarını yitirdiği açıklandı.

Mustafa SUİÇMEZ / SABAH
 

Benzer konular

Top