1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Cinsiyet ayrımcılığı

Konusu 'Genel' forumundadır ve HAYAL__ tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. HAYAL__

  HAYAL__ * kaLp gözüyLe *

  Katılım:
  19 Aralık 2012
  Mesajlar:
  2.221
  Beğenileri:
  23
  Ödül Puanları:
  1.880
  Yer:
  İstanbul
  Banka:
  47 ÇTL
  Cinsiyetçilik,

  Bir cinsiyetin diğerinden üstün olduğunu savunan görüş ve ideolojidir. Bu (bazı istisnaları olmakla birlikte); tarihte genel olarak erkeklerin kadınlara karşı,heteroseksüellerin eşcinsellere karşı üstünlüğü şeklinde rastlanır ve günümüzde de geçerliliğini yaygın şekilde korumakta, insanlar arasında halen etik bir değer ve tabu olarak varlığını sürdürmeye ve kabul görmeye devam etmektedir. Cinsiyetçiliğin insanlar arasında neden böylesine geniş ölçüde kabul gördüğü hakkında yapılan tartışmalar genelikle şu sonuçları işaret etmektedir:

  Aile, toplum ve çeşitli dinlerden öğrenilen, erkeklerin dominant ve kadınların resesif özelliklerinden veya ahlaken doğru olduğu varsayılan kültürel ve etik normlar, değer yargıları, tabular kurallar, yasalar, örf ve adetler cinsiyetçiliği olağanlaştırır ve normalleştirir.
   
Benzer Konular
 1. Mc_ÖRGE
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  986
 2. İLkİm*
  Mesaj:
  3
  Görüntüleme:
  685
 3. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  878
 4. Suskun
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  614
 5. Çağlayağmur
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  494
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş