Çirkin adamlarla çıkan kadınlar daha mutlu

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Çirkin adamlarla çıkan kadınlar daha mutlu
“En çekici adamlar neden aynı zamanda en kötü sevgililerdir?” sorunuza cevap niteliğinde bir araştırmayla karşınızdayız. Biz demiyoruz ama araştırma şöyle diyor: Daha az çekici adamlarla çıkan kadınlar ilişkilerinden daha mutlu.

Journal of Family Psychology‘de yayınlanan ve 82 heteroseksüel çiftin katılımıyla yapılan çalışmadakendilerinden daha az çekici erkeklerle evlenen kadınların daha mutlu evlilikler yaptığı ortaya çıktı. Asıl önemli olan bulgu ise bunun tamamen evrimle alakalı olması. Evrim süresince erkekler bir sonraki kuşağa güçlü genler geçirme kaygısını geliştirdiler. Bu sebeple çekici kadınlarla eş olmaya çabaladılar. Bunun aksine kadınlar görünüşten çok istikrara önem verdiler.
Araştırmaya göre bugün de daha çekici kadınlarla evlenen adamlar ilişkilerini devam ettirmek için daha motive haldeyken kendilerinden daha az çekici kadınlarla evlenen adamlar eşlerini “çantada keklik” zannediyorlar. İşte bu yüzden de en çekici adamlar en kötü sevgili adayları olmaya devam ediyor. Yine de evrim yakın gelecekte (milyon yıl sonra) neler gösterir bilinmez.

dderya

kOkOşŞ
AdminE
erkeklere sorsanız hiçbiri asla çirkin kadın olmasını istemez yanında ama kadınlar işte duygular ya da egolar mı demeliyim :D

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Kime gore neye göre çirkin :P efendim ortada sevda varsa ( aşk demiyorum :P ) sevdikten sonra sıkıysa çirkin desinler :D

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
Bana göre güzellik kadında hoş duruyor , naif ve kibar kadınlar her zaman takdir ettiklerim olmuştur. ..:)

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY
Duygular tamamen şekli görmez olur bazen. Her zaman iç güzellik dedim, demeyede devam edeceğim :)

_KbraS_

Özel Üye
Özel üye
Kadınlar çiçektir ve çiçekler gübre ister. O yüzden guzel kadınlar genelde b*ktan adamları seçer.