1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Çocuk Odasında TV Ve Bilgisayar Olmasın

Konusu 'Anne - Çocuk Sağlığı' forumundadır ve ~meLek~ tarafından 11 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. ~meLek~

  ~meLek~ GalataSaray'ım

  Katılım:
  15 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  3.046
  Beğenileri:
  191
  Ödül Puanları:
  3.330
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci (:
  Yer:
  Napcan geLcenmi ki?
  Banka:
  168 ÇTL
  Finlandiya'daki Helsinki Üniversitesi'nden bilimadamlarının yaptığı araştırmaya 10-11 yaşındaki 353 çocuk katıldı. Teste tabi tutalan çocukların televizyon izleme ve bilgisayar kullanımı ile uyku alışkanlıkları incelendi.

  Araştırma odadaki elektrikli aletlerin çocukların konsantrasyonunu etkilediğini ve okuldaki notlarının düşmesine neden olduğunu gösterdi.

  Çocukların ne kadar fazla bilgisayar kullanır ve televizyon izlerse o kadar geç uyuduğunu belirten araştırmacılar ergenlik dönemine yaklaşan erkek çocukların durumdan daha fazla etkilendiğine işaret etti.

  Araştırmacılar ayrıca fazla televizyon izleyen ve bilgisayar kullanan çocukların daha az spor yaptığına ve uyku saatinde daha az yorgun olduğuna dikkati çekti.

  Ekran ışığının hormonları etkilediğini belirten araştırmacılardan Teija Nuutinen "Çocukların ergenliğe girerken daha fazla uykuya ihtiyaç duyduğunu" ifade etti.

  Anadolu Ajansı (AA)
   

Sayfayı Paylaş