1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

çocuk sevgisi...

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve alemdar tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.545
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.940 ÇTL
    Evet. Çocuk sevgisi... Kişilere, anne ve babalara göre değişebilen bir durum. Bu durumda sosyal yaşamın, pisikoloji nin, maddi ve manevi unsurların rolü büyük. Lakin, adı üstünde çocuk sevgisi. Saf ve temiz. Saf ve temiz sevilmez mi? Ha a yaramazlıkları ne olacak diyenleri duyar gibiyim. O da tuzu biberi. O kadar adrenalin olacak elbet. O da bizlerin tahammül sınırlarını belirleyen bir etken. Sabır kontrolü. Ne mutlu bu kontrolü sağlayana / ... Onlarla beraber yeniden büyümek, yeniden hayata sarılmak... Vesaire vesaire. Elbet, insan sevmeyenler var, çocuk sevmeyenler var... Ne kadar acı bir gerçek... Yaratılanı severim yaratan dan ötürü. Daha başka bir şey demeye lüzum yok sanırım... Toplu taşıma araçlarının birinde kısa süreli seyahat ediyordum. Arkada özürlü olduğu ayan beyan belli olan bir yavrucak annesini kucağında ağlıyordu. Kim bilir ne sıkıntısı vardı? Öylesine bakındım üzüldüm. ALLAH kolaylık versin dedim içimden. Halime şükür ettim. Yan koltukta oturan çocuklu bir bayan. of ya çocuğun sesini mi dinleyeceğiz başım ağırıyor zaten deyince gözüm direkt ona kilitlendi. Şaşkın şaşkın baka kaldım. Bir çok kelime sarf etmek istedim, dışa vurarak, ama içime söylendim. Benim yerime hem cinsleri gerekeni söyledi zaten. Ya arkadaş senin de çocuğun var o an uslu duruyor olabilir. Belki senin çocuğun da yaramazlık yapınca birileri rahatsız oluyor ya da olabilir. Hem ağlayan çocuk belli özürlü. Yani ne olmuş ses çıkarmışsa. O kadar karmaşık sesler içinde yaşıyoruz ki. En güzel ses olan çocuk sesine tahammül edemiyorsun. Eyvah eyvah... iNSANIN BAZEN TAHAMMÜL SINIRLARI ZORLANABİLİR. ELBET KOLAY DEĞİL BAZI ŞEYLER... Ama bir düşünmek lazım yaa nelere tahammül ediyoruz da çocuklarımızın, ülkemizin geleceklerine mi tahammül edemiyoruz. ALLAH' ın mucizelerine tahammül etmemek, edememek, ne kadar acı... Benimki si, yargılamak değil. (Ne haddime) Sadece sitem... Bir düşünelim derim ben. Nelere tahammül ediyoruz da çocuklarımızın sesine tahammül edemiyoruz! Sen ve şen kalın. EMİ...

2. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Kalemine sağlık @alemdar.