Cocukken Bunlardan Hangisini Yaptiniz?

wien06

V.I.P
V.I.P
Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek.

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek.

-Demir parmaklığı olan evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu terlik yemek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenip gelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.

-Masanın altına uzak gemisi Atılgan'ı çizip uzaycılık oynamak,çiğnenmiş ekmekiçiyle sivri kulak yapıp Mistit Sıpak olmak.

-''Hadi beni cennete götür'' deyip namaz kılan anneannelerin,dedelerin sırtına atlamak.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Kertenkele yakalamak ve boynuna ip bağlayıp arkadaşlarının yanında gezdirerek hava atmak.

-Küçük yeşil kurbağayı kibrit kutusunun içine koyduktan sonra paketleyip kızlara hediye etmek.

-Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.

-Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek.

-Mutluyken Şarlo veya penguen gibi yürümek.Hatta orangutan takliti yapmak.

-Kalkıp gitmelerine yakın misafirlerin papuçlarının bağcıklarını kör düğümlemek yada paçalarına yapışıp beni de götürün demek.

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

-Pizzacıları,kebapçıları arayıp komşunun adına siparişte bulunmak.

-Kedinin dört ayak üstüne düşüp düşmediğini görmek için kediyi balkondan atmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

wien06

V.I.P
V.I.P
Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek

-Demir parmaklığı olan evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif -yollu terlik yemek.

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

Ben yukarida yazilanlari yapmistim.:) Gerci bu konuda yazili olmayan daha neler yapmistik:D

Safir

Özel Üye
Özel üye
Çocukluk yıllarıma döndüm :)

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek.

-Aynı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.
Ek olarak:

-Özellikle bayram sonraları boş şeker kağıtlarını toplayıp içine de taş koyup evcilikte ikram olarak kullanmak, çamurdan yapılan tası tabağı saymıyorum tabii :)

-Su birikintilerinden balık avlamak, ki bu balık dediklerimiz kurbağa yavruları :)

-Sokakta bulduğumuz kedi yavrularını eve taşımak :D

-Sulu boyalarla makyaj yapmak

-Etipufun naylon paketleriyle sinek avlamak :D

vs..

Güzeldi o zamanlar yaaa

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Kertenkele yakalamak ve boynuna ip bağlayıp arkadaşlarının yanında gezdirerek hava atmak.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek.

-Mutluyken Şarlo veya penguen gibi yürümek.Hatta orangutan takliti yapmak.

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

daha bir çok şey ammada yaramazmışım ben ya :D

Evet çoğunu yapmışım bende hakkaten yaramazmışım :D

Ayrıca oyunlarda hep kral olurdum, arkadaslarımda hizmetkarlar olurdu.. Benden küçükleride sözlerimle hakaret etmeden aglatırdım :)

akşam olmasını beklerdik bahçelerdeki ağaçlara dalmak yani çalmak için :D tabi bunuda oyunla yapardık, saklambaç ideal olurdu bunun için ;)

Hazangülü

Forum Onuru
:))) benim yaptiklarimin bunun icinde olmayanlar :)) komsunun bahcesinde kabaklari misirlari, meyvelerini :)))daha cok sey vardi :))

Paylasim icin tesekkukurler

zeka küpü

Katılımcı
Ben de aksine çok uslu bir çocukmuşum zaten küçükken öpmelerine sevmelerine falan izin vermezmişim hemen ağlamaya başlıyordum öyle yabani bişeymişim işte:)

arzum

Forum Gururu
oyunları oynayıp sıra karşı tarafa geldiğinde ben oynamıyorum deyip kaçmak:)
annemin topuklu ayakkabılarını giyerek merdivenlerden inerdim takur tukur ses çıkararak :)
camdan su tabancasıyla gelene geçene su atmak bide lazerlerle evlerin içine şekilleri yansıtmak:) bi keresinde yakalanmıştık eve şikayete gelmişlerdi:)

Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
Aşĸ-ı DeruN CerezSÖZLÜK 1
Aşk Anketlerimiz ! 28
~meLek~ Aşk 0
jeriko Şiir 5
LoSt_LoVe Anketlerimiz ! 11