1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Çocukluğun Abartısı

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve mihrimah tarafından 20 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. mihrimah
    Dalgın

mihrimah turquoise Özel üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    1.330
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    nikomedia
    Banka:
    3 ÇTL

Küçükken daha çok sevdiğimiz şeyler vardı bizim..Mesela abartılı filmleri daha çok severdik..Türk filmleri bize en güzeliydi..Gani Müjde yapımlarına gülen insanlardık biz..Michael Jackson Madonna bir numara gir çuvala salla salla vur duvara tekerlemesini söyleyip kahkaha atanlar da bizlerdik.. Bir de sanırım akşam olunca koştur koştur eve giden de yine bizdik…Kinder çikolata bakkaldan alınan en lüks şeydi..yediyüzelli binneraydı az para değil..Şimdi bir otobüs paramızla iki tane alabildiğimiz..Ama hani bir söz var ya..Hayat biz bakarken soyunamaz.İşte öyle..Mesela şimdi cebimizde en az 10 lira olmadan dolaşmıyoruz..O zaman sahip olduğumuz en büyük değere sahip para(ki bayramlar müstesnadır) kahverengi olurdu.. “kırmızı” para için çok şeyimizi feda edebilirdik..Mesela çok yakın gerçek dostluklarımızı..Şimdi ise durum tam tersi gerçek bir dostluk için nice kırmızı paralarımızı feda edebilecek durumdayız.. Adama sorarlar madem bir kırmızı para uğruna dostluğundan vezgeçebilecektin çocukken, o dostluk nasıl gerçek dostluk oluyor diye..Bilmem işte daha fedakardı dostluklar.. Ya da çocuktuk ya her şey bize çok daha iyi gözüküyordu..Konudan koptum ama yine konuya döndüm.Çocukken abartı sevilir..Çocukken en acıklı şarkılar en çok sevilir…Erkek çocukları bu yüzden dövüş filmlerini aksiyon çizgifilmlerini severler…Ve kız çocukları hep simi hep en topuklu ayakkablıları…Bir de ben uykuyu çok seviyorum da o başka bir konu şimdi... Sanırım sizinle çok konuştum sıra iç dünyamda..

Yazının tasası:Çocukken abartı sevilirdi şimdiyse abartılı bir şekilde çocukluk seviliyor..