1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Çoklu Dosya İsmi Değiştirme Programları - 2 Adet

Konusu 'Sistem Programları' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Program 1: Flash Renamer

Bu programla hrehangi bir klasördeki dosya isimlerini (örneğin resim dosyaları) hızlı ve sıralı olacak şekilde değiştirebiiyorsunuz. Program ters tık menüsüne kendisini ekliyor ve hızlıca dosya isimlerini değiştirebiliyorsunuz.

Klasörde 50 resminiz var ve isimleri 01-02-03 ...50 diye gidiyor. Tekrar 60 resim yükleyeceksiniz fakat isimlerini tek tek değiştirmek zor geliyorsa Numbers sekmesinde numaralandırarak isim değiştirirken 51 den başlayabilir zamandan kazanabilirsiniz.

Versiyon : 6.2
    Boyut: 2.2 MB

[ [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] ]

[​IMG] [​IMG]

Program 2: 1-4a Rename

Ücretsiz bir yazılım ve kolayca dosyalarınızı yeniden isimlendirebiliyorsunuz. Resimleriniz, mp3 dosyaları ve dijital kamera kayıtlarınızı bir seferde ve hızlı şekilde yeniden isimlendirmek için ideal.

Versiyon : 1.56.0
    Boyut: 320 Kb

[ [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] ]

2. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    İkinci program sanırım süper işime yarayacak.O ihtiyacım olanı da bu programla yapabilirim herhalde değil mi Hocam.Yani dosya isimlerini excele kaydedebilirim.Gerekirse oradanda worde kopyalanır diye düşünüyorum.Çok teşekkürler.

3. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Önemli olan dosya isimlerini bi liste halinde almaksa Excel - makro olayı ile halletmenizi öneririm hocam.

Yukarıdaki programlar toplu isim değiştirmede işe yarıyor sanırım. Dosya isimlerini liste halinde vereceğini sanmıyorum. Bu özellik Win Xp ve Vista'da var ancak arada boşluk bırakarak isimlendiriyor. Programlar ile istediğiniz formatta isimlendirebiiyorsunuz.

4. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Banka:
    314 ÇTL
    O zaman ben excel makro olayını bir deneyim.Daha denemedim.Yapıp yapamayacağımı görüyüm.

5. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Banka:
    314 ÇTL
    Hocam çok teşekkür ederim birinci program harika.Tam istediğim gibi.Maalesef excel kodlarıyla yapamadım.Ama dediğim gibi birinci programla işimi hallettim.

6. Schwertle

Schwertle Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Eyw vallahi çok işime yaradı...

Sayfayı Paylaş