“cosa” Servis Ağını Genişletti

Katılım
23 Ekm 2015
Mesajlar
295
Beğeniler
15
Yaş
33
#1
Akıllı ev konseptinin öncülerinden Nuvia’nın 2014’de piyasaya sürdüğü Cosa Akıllı Kombi Kiti, Türkiye çapındaki servis ağını genişletmeye devam ediyor. Gerçekleştirmiş olduğu iş birlikleri ile şu an 200’ün üzerinde servis noktasına sahip olan Cosa, kullanıcıların büyük beğenisini topluyor.

Türkiye’de akıllı ev konseptinin öncülerinden Nuvia’nın geçtiğimiz yıl kullanıcıyla buluşturduğu Cosa Akıllı Kombi Kiti, Türkiye'nin sıcak iklimlendirme, ısıtma ve soğutmada lider markası Demirdöküm’le bir işbirliğine imza atarak servis ağını genişletti. Cep telefonu üzerinden kombi ayarlarının istenilen yerden yönetilmesine imkan tanıyan Cosa, şu an 200’ün üzerinde servis noktasıyla kullanıcılarına hizmet veriyor.

Doğalgaz faturalarında %30’ varan tasarruf

Doğalgaz tüketiminde ve faturalarda %30’lara varan yüksek bir oranda tasarruf sağlayabilen yeni nesil akıllı kablosuz oda termostatı Cosa Akıllı Kombi Kiti sadece bir yıl içerisinde satın alma parasını amorti etmiş oluyor.


Türkiye’deki 10 milyon kombinin %70’i yanlış kullanılıyor


Kombi kullanıcılarının, kombiler sürekli açık mı tutulmalı, evden çıkınca kısılmalı mı gece yatarken ne olmalı gibi birçok sorusu vardır ve bunların tek bir cevabı yok. Kullanıcılar kombi üzerinden sıcaklık ayarı yaptıklarında hem konforsuz ısınırlar hem de gereğinden fazla doğalgaz tüketirler.


Cosa Akıllı Kombi Kiti oda sıcaklığını ölçerek kombinin çalışıp çalışmamasına karar verir, Kombiyi doğalgazın en verimli tüketileceği petek suyu sıcaklığında çalıştırarak kombinin çok daha kısa süreler çalışmasını sağlar ve tasarruf ettirir.


Cepten kontrol

Cosa’nın, akıllı özellikleri sayesinde tüm ayarlarınızı cep telefonunuz üzerinden dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden yapabiliriniz. Böylece Cosa kullanıcılarının hep sıcak bir eve gelmesini, ve kombimi açık unuttum gibi dertlerden de kurtulmalarını sağlar.


Yüzde yüz yerli

Türkiye’nin ilk enerji temalı teknokenti olan İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Teknokenti’nde bir yılı aşkın bir ar-ge süreci sonucu geliştirilen Cosa tamamen yerli bir ürün olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Evlerin nem oranı artık kontrol altında

Bir yıl önce piyasaya sunulan Cosa, yeni eklenen nem ölçme özelliği ile sıcaklığın yanı sıra artık evin hava kalitesi konusunda da bilgilendiriyor. Böylece gerekli önlemleri alarak evin nem oranını kontrol altında tutulabiliyor.
 

Benzer konular

Top