Cübbeli Ahmet tahliye edildi

SizinSesiniz

~~ Son Kez ~~
Özel üye
Katılım
16 Ksm 2012
Mesajlar
1,960
Beğeniler
220
Şehir
Hayaller Kentinden
#1
Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de sanıkları arasında bulunduğu Karagümrük Çetesi'ne yönelik açılan davanın görüldüğü İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Ahmet Mahmut Ünlü'yü tutuksuz yargılamak üzere serbest bıraktı..
[h=4]MAHKEME OY ÇOKLUĞUYLA TAHLİYE DEDİ[/h] Mahkeme heyeti tahliye kararını oy çokluğuyla verdi. Dava kapsamında sanıklardan Mahjouba Demirel de tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
[h=4]YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI[/h] Tahliyesine karar verilen Ahmet Mahmut Ünlü ve Mahjouba Demirel için yurt dışı yasağı getirildi. Ünlü ve Demirel’in her çarşamba günü polis merkezine giderek imza atmalarına karar verildi.
[h=4]CÜBBELİ’NİN 45 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU[/h] İddianamede Ahmet Mahmut Ünlü’nün ise, “Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak" suçlarından 25,5 yıldan 45,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyordu. Cübbeli Ahmet Hoca, soruşturma kapsamında 12 Aralık 2011 tarihinde tutuklanmıştı.
 
Top Bottom