Da Vinci’s Demons dizisindeki Türk karakteri

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Katılım
8 Ekm 2011
Mesajlar
9,490
Beğeniler
3,354
#1
Da Vinci dizisindeki Türk karakterini kim oynuyor?

Tüm dünyanın merakla beklediği Da Vinci’s Demons isimli dizinin ilk bölümü yayınlandı.Dizideki Türk karakteri büyük ilgi topluyor Da Vinci’s Demons dizisindeki Türk karakterini kim oynuyor sorusunun yanıtı ise Alexander Siddig.


Leonardo Da Vinci'nin gençliğinin konu alındığı dizide insanüstü zekaya sahip Leonardo'nun imza attığı inanılmaz icatlar ve bunları nasıl bulduğu işleniyor.

Öte yandan dizide Alexander Siddig canlandırduğı bir Türk, Da Vinci'nin hayatında dönüm noktası oluyor.

Dizide ;

Bir meyhanedeki kavgada tanıştığı 'Türk', Da Vinci'yi eskiden bir mabet olan terk edilmiş mağaraya davet ediyor. Türk, mağaraya gelen Da Vinci'ye, içinde icatları ve bir çok önemli bilgiyi barındıran 'Yaprak Kitabı'ndan bahsediyor ve bunu bulmasını istiyor. Öte yandan 'Türk'ün Da Vinci'ye ulaştığını öğrenen Vatikan ise, 'Türk'e karşı olan hoşnutsuzluğunu "Görünüşe göre Türk, kendisine yeni bir şampiyon bulmuş" cümlesiyle dile getiriyor.

1400'lü yılların ikinci yarısında geçen hikayede dikkat çeken bazı noktalar da bulunuyor. Bunlardan bir tanesi 1400'lü yıllarda İstanbul'da (dizideki adıyla Konstantin) Osmanlı imparatorluğu hüküm sürmesine karşın, dizideki "Konstantin'den gelen Türk' ifadesi. Bir diğer dikkat çekici unsur ise 'Türk' karakterinin Müslüman olmayışı ve uyuşturucu kullanması.


Da Vinci’s Demons dizisindeki Türk karakterini oynayan oyuncu
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
RUZG4R Sinema, Televizyon Dünyası 2

Benzer konular

Top