1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

daha ne söyleyeyim sana

Konusu 'Aşk' forumundadır ve -araz- tarafından 31 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. -araz-
    Ayyaş

-araz- EYVALLAH... V.I.P

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    3.980
    Banka:
    439 ÇTL
    Topraktan toprağa siyah inciler düşer? Değerini yitirmiş elmas taşı gibi? Varlığını? var olduğunu bilmek güzel diye sesleniyor bana uzaklardan? Bilmiyor ki hangi viranedeyim ben? Ben hayattan uzaklaşalı hayli zaman oldu? Renkleri sileli? Uzakta da olsan varlığından güç alayım diyor bana? yüreğime? yüreğini hissediyorum bunca ayrılığa rağmen? Her ne kadar sana sitem etsem de ben yine seninleyim. Gönül evi yanalı hayli zaman oldu. Kor ateşlere düşeli?
    Senden duygularımı istiyorum sadece? Dönmeyeceğini bildiğim için seni istemiyorum. Her yağmurda gökten bir damla sen beklesem de? her rüzgârda seni arasam da... Seni ciğerlerime çeksem de artık eskisi gibi solumuyorum ben. Güneşe özlem duyan bir tohum gibi gece toprağı delmiş? sabaha filizlenip büyümüştü sevgim. Yüreğimin tek suçu bir damla sen istemekti? ayrılığı anlatan gözlerinden toprağa katre katre düşmemekti. Şaraptan tatlı gözlerinden bir yudum ayrılık içti gönlüm... Yok? etti bendeki beni? ayrılığın sarhoşluğuyla... Bana ilkbaharda hazan mevsimini düşürdün. Gözlerim hep yıllarında? belki Birgün dumanlı dağların ak zirvesinden çıkıp gelirsin diye bekleyeceğim hep? Sensizlik her nefeste benliğimi? yüreğimi? kalbimi? virane gönlümü kırbaçlıyor sevgili?
    Her gece gökyüzüne resmini çiziyorum yıldızlarla. Seni sensizliğin ile yaşıyorum nefeslerimde? kalp atışlarımda. Dön sevgilim bile diyemiyorum? bir gün sensizlikte bırakıp gider diye. Her gece dualar ediyorum? bir damla sen düşersin gül bahçesinin gül yaprağına göklerden diye. Baharlarım öksüz? yetim? boynu bükük kaldı? kelebekler kanat çırpmıyor gelinciklerime? senden yoksun papatyalarım? menekşelerim ey siyah incim?
    Duymayacağını? duysan bile dönmeyeceğini biliyorum; vazgeçiyorum. Sana seslenmekten sevgili. Yüreğim merhametine? şefkatine? sıcaklığına muhtaç. Sen yoksun? duygularım yok... Bir ben varım senden uzakta...Üsdat Sezai Karkoç ne diyor:
    "Senin kalbinden sürgün oldum ilkin
    Bütün sürgünlüklerim bir bakıma bu sürgünün bir süreği
    Bütün törenlerin şölenlerin ayinlerin yortuların dışında
    Sana geldim ayaklarına kapanmaya geldim
    Af dilemeye geldim affa layık olmasam da
    Uzatma dünya sürgünümü benim
    Güneşi bahardan koparıp
    Aşkın bu en onulmazından koparıp
    Bir tuz bulutu gibi
    Savuran yüreğime
    Ah uzatma dünya sürgünümü benim
    Nice yorulduğum ayakkabılarımdan değil
    Ayaklarımdan belli
    Lambalar eğri
    Aynalar akrep meleği
    Zaman çarpılmış atın son hayali
    Ev miras değil mirasın hayaleti
    Ey gönlümün doğurduğu
    Büyüttüğü emzirdiği
    Kuş tüyünden
    Ve kuş sütünden
    Geceler ve gündüzlerde
    İnsanlığa anıt gibi yükselttiği
    Sevgili
    En sevgili
    Ey sevgili
    Uzatma dünya sürgünümü benim??
    Ne söyleyim artık ben sana ey sevgili?

2. Sürgün Sevdam

Sürgün Sevdam Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    1.580
    Yer:
    Almanya
    Banka:
    32 ÇTL
    Sevgili
    En sevgili
    Ey sevgili
    Uzatma dünya sürgünümü benim??
    Ne söyleyim artık ben sana ey sevgili?

Emegine yüregine saglik araz yine harika bir paylasimm...

Sayfayı Paylaş