Daimler’den mülteci kamplarına dördüncü yardım konvoyu

Katılım
23 Ekm 2015
Mesajlar
295
Beğeniler
15
Yaş
33
#1
Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler’in organize ettiği dördüncü yardım konvoyu Türkiye’nin güneyindeki mülteci kamplarına 1,25 Milyon Avro değerinde 250 ton yardım malzemesi ulaştırdı. Malzemeler battaniye, kalın giysiler, çocuk bezi ve yatak gibi acil ihtiyaçların yanı sıra 2 adet ambulansı kapsadı.


Daimler Trucks ve Frankfurt merkezli yardım kurumu Luftfahrt ohne Grenzen e.V (Sınır Tanımayan Havacılık) tarafından 2013 yılından bu yana Türkiye-Suriye sınırı yakınındaki mülteci kampları için organize edilen yardım konvoylarından dördüncüsü Gaziantep’te AFAD deposuna ulaştı.

Stuttgart Neckar’daki Mercedes-Benz Gönderim Deposu’ndan yola çıkan ve 4.000 kilometre yol kateden konvoy için çalışanlar arasında 72.470 Avro toplanırken, Daimler’in de aynı miktardaki katkısıyla maddi yardım toplamı 144.940 Avro’ya ulaştı. Ayni yardımların da eklenmesiyle mülteci kamplarına 1,25 Milyon Avro değerinde 250 ton yardım malzemesi ulaştırıldı. Dörtdorse dolusu malzeme battaniye, soğuk havalar için kalın giysiler, çocuk bezi ve yatakların yanı sıra iki adet Mercedes-Benz Sprinter 318 CDI ambulanstan oluştu. Yardım konvoylarının düzenlenmeye başlandığı 2013 yılından bu yana bağışlanan ambulans sayısı ise 9 adede ulaştı.

Wolfgang Bernhard: “İhtiyaç duyulduğunda hemen organize olmayı tercih ediyoruz.”

Daimler Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Wolfgang Bernhard, konuyla ilgili değerlendirmesinde, mültecilere yardım etmeye yönelik taahhütlerini yerine getirme konusunda kararlılıklarının devam edeceğini belirterek, “Çalışanlarımızın bu konuya dair hassasiyet ve cömert tavırlarından gurur duyuyoruz. Bizler ihtiyaç duyulduğunda olduğumuz yerde konuşmak yerine kalkıp hemen organize olarak yardım ediyoruz.” dedi.

Bugüne kadar sağlanan yardımın toplamı 1.000 tonu aştı

İlki 20 Eylül 2013 Dünya Çocuk Günü’nde yola çıkan yardım konvoyları için bugüne kadar Daimler çalışanları ve şirket yönetimi 500.000 Avro’nun üzerinde nakit bağış topladı. Dört yardım konvoyu ve iki insani yardım uçağı ile iletilen acil yardım malzemelerinin ayni yardımlarla birlikte toplam ağırlığı ise 1.000 tonu aştı.
 

Benzer konular

Top