Danimarka 'da Hz.Muhammed Aşagılama yarışması

Katılım
13 Hzr 2006
Mesajlar
3,979
Beğeniler
68
#1
Danimarka devlet televizyonu Cuma günü aşırı sağcı partinin genç üyelerinin Hz. Muhammed'i aşağılayıcı yarışmalar düzenlemeleriyle ilgili görüntüler yayınladı

Ağustos ayında yaz kampında çekilen amatör video görüntülerinde, Danimarka Halk Partisi'nin genç üyelerinin Hz.Muhammed'i aşağılayıcı karikatürler çizme yarışması düzenlenmesi yer alıyor.

20-30 yaşlarında gençlerin yüzlerinin kapatıldığı görüntülerde, aşırı sağcı partinin genç üyeleri içki içerken ve şarkı söylerken, Hz.Muhammed'in karikatürleri çiziliyor.

Görüntülerde, bazı üyeler türban takıyor bazıları bellerine bomba asıyor. Ardından da Hz. Muhammed'i bira içerek tuvalete giden bir deve olarak, bombalı eylem yapan bir terörist olarak çizdikleri resimleri gösteriyor. Yarışmada kazanan grup, kaybedenleri de çarşafa sokuyor.

Danimarka'daki
diğer partilerden aşırı sağcı partiye tepki geldi. Danimarka Halk Partisi'nin gençlik teşkilatı başkanı ise, toplantının kendi izni dışında gerçekleştiğini savundu. Olayın basına yansıması üzerine Gençlik Kolları Başkanı Kenneth Christensen, "Orada olsaydım bunlar olmazdı. Böylesi bir olay bir daha tekrarlanmayacaktır" dedi.

Geçen yıl eylül ayında Danimarkalı Jyllands-Posten gazetesinin yayımladığı karikatürler Müslümanları sokağa dökmüştü. Karikatüre karşı tüm dünyada protesto gösterileri düzenlenmişti. Asya, Afrika ve Ortadoğu'da protestolarda 50'yi aşkın insan yaşamını yitirmişti[Sabah]

Şimdi de hakaret yarışması

Karikatür krizinin ardından Danimarka'da şimdi de aşırı sağcı bir parti 'Hz. Muhammed'i aşağılama yarışması' düzenledi
Danimarka basınında yer alan ve İslam dünyasının büyük tepkisine neden olan Hz. Muhammed'in tasvir edildiği karikatürlere yönelik tepkiler daha tam anlamıyla dinmemişken, şimdi de iktidarı dışarıdan destekleyen aşırı sağcı Halk Partisi'nin gençlik kolunun ağustostaki yaz kampında 'Hz. Muhammed'i aşağılama yarışması' yaptığı ortaya çıktı.

Danimarka Devlet Televizyonu'nun yayınladığı görüntülerde, kampta 'akşam eğlencesi' olarak üyelerin 'Hz. Muhammed'i aşağılaması' isteniyor. Kötü puan alan gençler cezalandırılıp, başarılı olanlara ise ödüllendiriliyor.[Hürriyet]

Danimarka’dan ikinci karikatür edepsizliği
Danimarka’da Jyllands Posten gazetesinin yayınladığı Hz. Peygamber’e hakaret karikatürlerinin ardından bu kezde aşırı sağ Danimarka Halk Partisi (DF) Gençlik Kolları’nın, yaz kampında hakaret karikatürleri yarışması düzenlediği ortaya çıktı.

DF Gençlik Kolları’nın 5 Ağustos’ta Fyn adasında düzenlediği yaz kampında, Peygamber Efendimiz’i en çok aşağılayan karikatür birinci seçilirken, sonuncu seçilen karikatürün çizerini aşağılanmak için burka giydirildiği öğrenildi. Alkolün etkisiyle kendinden geçen DF Gençlik Kolları üyeleri, Peygamberimiz’i, terörist ve Kopenhag’ı bombalayan biri olarak çizdiler. DF Gençlik Kolları’nın düzenlediği bu iğrenç etkinlik tam 2 ay sonra kamuoyuna yansıdı. Yapılan hakaret karikatürleri DF Gençlik kollarına 18 aydır üye olan ‘Danimarka Savunma’ adlı grup tarafından videoya kaydedildi. Düzenlenen bu iğrenç etkinlik Mecliste bulunan bütün partiler tarafından sert bir şekilde kınandı. Hükümetin büyük ortağı Liberal Parti’nin gençlik kolları, DF Gençlik Kolları’nın katılacağı hiçbir etkinlikte bulunmama ve ilişkilerini dondurma kararı alırken, parti yönetimi sessizliğe büründü. Hasan Cücük, Kopenhag [Zaman]
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#2
dünyanın çivisi çıkmış düzen bozulmuş.yazık!!
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,482
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#3
Bilinçli bir yıpratma kampanyası maalesef. Olay espri değil müslümanlığa karşı karalama, müslüman olmaktan utandırma kampanyasıdır.

Maalesef biz de zaman zaman bu tuzağa düzerek kendi dinimizle alay eder duruma gelebiliyoruz. Yazık.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,482
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#4
04 Temmuz 2006 Salı 15:20

Danimarka'da Peygamber Efendimizin karikatürlerini çizerek İslam aleminin tepkisini çeken Jyllands Posten Gazetesi çalışanı karikatürist Kurt Westergaard çıkan bir yangında diri diri yanak can verdi.

Konuyla ilgili Jyllands Posten Gazetesi yetkilileri ile görüşen Sonsayfa.com yöneticilerine bir açıklama yapılmazken Danimarka'da yaşayan gurbetçilerimiz, böyle bir söylentinin olduğunu doğruladılar.

Dip Not: Ölüm hakkında çelişkili bilgiler mevcut. Kesin değil.​
 
Katılım
7 Şbt 2007
Mesajlar
1,111
Beğeniler
19
Şehir
VAN
#5
Arkadaşlar bu tür olaylar hep dış ülkelerin müslüman çoğunluğun sabrını taşırıp, çıkan olaylar karşısında müslümanlara terör damgası vurmak.Onlar istesede istemesede Cenab-ı Hak Nurunu tamamlıyacaktır. Herkesin bildiği gibi Son Peygamber Hz.Muhammed Mustafa S.A.V. dir. Rabbimiz;Son Peygamber S.A.V. mın hatrına birlik beraberliğimizi bozmasın bu kafirlerin oynadığı oyunlara alet etmesin.
 

Benzer konular

Top