Dans Ederken Hatırlamanız Gereken Önemli Şeyler

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,011
Beğeniler
6,265
Takım
GALATASARAY
#1
1. Ritim dans etmek için en önemli ögedir.
Bunun anlamı bütün şarkı boyunca vuruşlarda (beat) dans etmeniz gerekir. ki bu da dansın en basit temelidir. Vuruşları öğrenmek en zorudur.

2. Partnerinizle dönüşleri bir noktaya odaklanarak yapmak gayet yardımcı olur.
Bir kişi dönüş yaparken bir noktaya odaklanmak dönüşün daha kolay ve başdönmesi olmadan yapılmasını sağlar. Mesela partnerinizin yüzüne veya omuzlarına odaklanarak gözünüzü dönüş bitene kadar bu noktada tutmalısınız.

3. Partnerinizle dans ederken direnç önemli bir olgudur.
Örneğin Salsa yaparken farkedilir fakat yumuşak itme ve çekmeler yapilir.Bu itme ve çekmeleri parmak uçlarınızla yapmalısınız.Partnerinizi iter ve çekerken ön kolunuzda kuvvetli bir direnç olmasına dikkat edin. Direnç için ön kollarınızı kullanmalısınız omuzlarınızı değil

4. Dans ederken partnerinizle göz kontağınızın olması bir gerekliliktir. .
Göz kontağı dansın yumuşak ve daha asil akmasını sağlar. Ayrıca mimiklerle yapacağınız işaretle dansın yönlendirilmesi konusunda partnerinize kolaylık sağlarsınız.

5. Bayanlar takip ederken bekleme yapmayın.
Buyuık bir problem bazi bayan dansçıların hareketleri yaparken bekleme yapmasıdır. Bu liderlik eden erkeğe tepki veriyormuş gibi gozukur.

6. Dans adımlarınızın büyüklüğünü azaltın.
Adımlarınızı yarım ayakla bir ayak arasında yapın. Adımlarınızı kısaltmak size daha iyi kontrol ve denge verecektir. Stiliniz muhtemelen daha iyi görunecektir.
 
Top