1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Darda Kalmış Kardeşlerimiz Dua

Konusu 'Genel Dini Konular' forumundadır ve vertyucek tarafından 17 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. vertyucek

  vertyucek Üye

  Katılım:
  26 Aralık 2012
  Mesajlar:
  76
  Beğenileri:
  22
  Ödül Puanları:
  180
  Banka:
  461 ÇTL
  Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

  Rahman Rahim Allah'ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah'a hamd olsun. Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ’in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne.


  selamun aleyküm rahmetullahi ve berakatühü


  Değerli kardeşler dünyanın bir çok yerinde gerçekten dehşet verici,üzücü şeylerle karşılaşan kardeşlerimiz var.ne yazıkki zalimlerin hedefi HAZRETİ İSLAM ve MÜSLÜMANLAR.ve yine ne yazıkki müslüman ülkelerde birbirlerine yardımcı olmaktan çok uzak ve birbirlerinden kopuk yaşıyorlar.madem öyle bizde CENAB’I HAK’TAN CELLE CELALÜH bizi bu gaflet uykusundan uyandırmasını dileyelim kim bir dara düşmüşse onu kurtarmasını bizleri koruyup yardım etmesini dileyelim.


  Bir İSLAM aliminden (CÜBBELİ AHMED HOCAMIZ CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH ondan ve tüm inananlardan razı olsun) bir musibete düşüldüğü vakit AYETEL KÜRSİ okunması gerektiğini ve AYETEL KÜRSİ’NİN Velâ yeûdühü hıfzuhumâ kısmının 7 defa tekrar edilmesi gerektiğini öğrenmiştim.Velâ yeûdühü hıfzuhumâ kısmını en az 7 defa tekrar ederek bu mübarek ve CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’ÜN izni ile çok tesirli olan bu SURE-İ CELİLEYİ bütün mazlum kardeşlerimiz,darda kalmışlarımız için okuyalım.sonra birde MÜBAREK FATİHA SURESİNİ okuyalım.CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH bu az amelimizi KUDRETİ,AZAMETİ,KEREMİ ile çoğaltıp tesirlendirsin.amin


  Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym


  Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

  AYET-EL KÜRSİ MEALİ (ANLAMI)

  Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

  Allah Teâlâ ki, O'ndan başka bir mabut yoktur. Hayy-ü Kayyûm olan O'dur. O'nu ne uyuklama ne de uyku tutmaz. Göklerde ne varsa yerde ne varsa, hep O'nundur. O'nun izni olmaksızın O'nun yanında şefaat edecek olan kimdir? O, mahlukatının geçmişleri ve gelecekleri ne varsa hepsini bilir. Ve O'nun mahlukatı, O'nun dilediğinden başka O'nun malumatından bir şeyi ihata edemezler. O'nun kürsüsü göklerden ve yerden daha geniştir. Göklerin ve yerin hıfzı O'na ağır gelmez. Ve en yüce ve en ulu olan da ancak O'dur.

  (Ömer Nasuhi Bilmen Radıyallhu Anh Meali)

  MÜBAREK FATİHA SURESİ

  Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym


  1- Bismillahirrahmânirrahîm.

  2- Elhamdü lillâhi rabbil'alemin

  3- Errahmânir'rahim

  4- Mâliki yevmiddin

  5- İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în

  6- İhdinessırâtel müstakîm

  7- Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn  1. Rahman (ve) rahim (olan) Allah'ın adıyla.

  2. Hamd (övme ve övülme), âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur.

  3. O, rahmandır ve rahimdir.

  4. Ceza gününün malikidir.

  5. (Rabbimiz!) Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

  6. Bize doğru yolu göster.

  7. Kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yolunu; gazaba uğramışların ve sapmışların yolunu değil!

  (Diyanet Vakfı Meali)


  Bizimde başımızda ibadet etmeyen,İSLAM’İ yaşam tarzının dışında yaşayan bir genlik sıkıntısı var...tabi yalnız gençlerimizde değil bu sıkıntı içerisinde olanlarımız bunun içinde dua edelim zira bu en büyük felaketten de daha büyük bir felaket:

  Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym


  Hunâlike de’â zekeriyyâ rabbeh(u)(s) kâle rabbi heb lî min ledunke żurriyyeten tayyibe(ten)(s) inneke semî’u-ddu’â/-(i)


  Orada Zekeriyya, Rabbine dua etti: "Rabbim! Bana katından hayırlı bir nesil ver. Şüphesiz sen, duayı hakkıyle işitensin" dedi.

  Al-i İmrân SURE-İ CELİLESİ/ 38.AYETİ KERİME

  (Elmalılı Hamdi Yazır Radıyallahu Anh Meali)


  ALLAH’U ALEM (CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir.)ALLAH’U ZÜLCELALE sonsuz sınırsız istiğfarı tevbe,hamd ve şükür, PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’E,BÜTÜN PEYGAMBERLERİMİZ ALEYHÜMÜSSELAMLAR’A, EHLİBEYT ve ASHABINA sonsuz sınırsız salatu selam olsun.CENAB’I MEVLA bizi affetsin,bağışlasın mağfiret ve hidayete erdirip orada daim etsin azabından korusun,sonsuz rahmetine ve Cennetine dahil etsin.her türlü şerden daima korusun bizlere darda kalmışlara yardım etsin amin.hakkınızı helal edin selam ve dua ile
   
  SAHRA_BUSE bunu beğendi.
Benzer Konular
 1. iLk_NuR
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  590
 2. SizinSesiniz
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  435
 3. MustafaCİLASUN
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  476
 4. ~meLek~
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  511
 5. Kin tutmaz
  Mesaj:
  18
  Görüntüleme:
  1.829
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş