David BECKHAM

Katılım
2 Hzr 2007
Mesajlar
395
Beğeniler
4
Şehir
Cehennemin dibi
#1

David BECKHAM (d. 2 Mayıs 1975), İngiliz futbolcu.Ted-Sandra Beckham çiftinin üç çocuğundan en küçüğüdür.Futbol yaşamı;çoculuğunda babasıyla birlikte futbol oynadığı Ridgeway Park'tan yüzyılın takımı Real Madrid'e uzanır.Doğduğu yer olan Leytonstone'un yerel kulübü Leyton Orient'in ardından çocukluğundan beri rüyalarını süsleyen Manchester United kulübünün üyesi olan Beckham ,Alex Ferguson'la aralarında çıkan anlaşmazlık sonucu 10 yıl aradan sonra evim dediği Old Trafford'tan ayrılarak,Real Madrid'le 4 yıllık sözleşme imzaladı.Yıldızlar topluluğunda geçirdiği 4 yılın ardından ,Ağustos 2007 itibariyle Los Angeles Galaxy takımına transfer oldu.

Eşi Victoria Beckham, 90'lara damgasını vurmuş Spice Girls grubunun eski üyelerindendir.Brooklyn,Romeo ve Cruz isimlerinde 3 oğlu vardır.

1998 FIFA Dünya Kupası2. turunda Arjantin'li rakibi Diego Simeone'ye attığı tekme sonucu gördüğü kırmızı kartla günah keçisi olan Beckham bu durumdan kötü etkilenmiştir.Bu hareketiyle ülkesinin kupa dışı kalmasına neden olan Beckham,2002 FIFA Dünya Kupası elemelerinde 90+2. dakikada kullandığı serbest vuruşun ağları bulmasıyla ,gemisini kurtaran kaptan olarak ,ülkesini finallere taşımıştır.

2006 FIFA Dünya Kupası sonrası 31 yaşında İngiltere milli takım'a seçilmemiştir.Fakat bir yıl aradan sonra yine Brezilya maçında tercih edilen isim olmuştur.Arkadaşı Tom Cruise'un üyesi olduğu Scientology tarikatına girdiği söylenen futbolcu,bu sezon Real Madrid ile sözleşmesini yenilemediği için bedelsiz olarak Los Angeles Galaxy takımına transfer oldu.Kendisi ise Los Angeles Galaxy takımıyla yıllığı 50 milyon dolar olmak üzere 5 yıllık sözleşme imzaladı.Böylece dünyanın en çok kazanan futbolcusu oldu.

Beckham kişiliği, çocuklara yaptığı yardımlar açtığı futbol okulları ile büyük beğeni toplayıp zengin olmaktan dolayı şımarmadığını göstermiştir.

Efsane bir oyuncudur ve kavisli ortaları, kinesteti zekası, tekniği, pasları ve en önemlisi frikikleri ile bilinir.

 
Top