Dekorasyonun Gücü

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Evinizin enerjisi, hayatınızı da etkiler. Ufak dokunuşlar, evinizin tüm havasını değiştirir. Biraz yaratıcı düşünce ve hayal gücü işinizi kolaylaştıracaktır.

Dekorasyonun Gücü!
Oturma odanızda yeniliğe ihtiyacınız varsa, renkli minik yastıklar ve yumuşak bir koltuk örtüsü tüm görünüşü değiştirmenize yardımcı olacaktır. Konfor sizin için önemliyse, rahatça uzanabileceğiniz bir koltuk seçin. Farklı renklerde bir kılıfla ve yastıklarla süsleyin.

Yemek masasının üzerinde kullanacağınız aydınlatmalar önemlidir. Ortamdaki vurguyu artırmak için doğru bir seçim yapmalısınız. Tarzınız modernse, klasik bir aydınlatma seçmek veya tam tersi, klasik mobilyalarla modern bir aydınlatma kullanmak, odanızda hoş bir kontrast yaratmanıza yardımcı olabilir. Masa üzerine tek bir aydınlatma yerine, birbiriyle aynı iki aydınlatmayı, ortalayarak asabilirsiniz. Oluşan simetri, vurguyu arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Çiçekler dekorasyonun vazgeçilmezleridir. Çiçekleri dekorasyon öğesi olarak kullanın. Yemek masası üzerinde kullanacağınız aksesuarları, odadaki vurguyu güçlendirecek tarzda seçebilirsiniz. Mesela, büyük ayaklı cam bir vazo içine, canlı veya kuru çiçeklerle aranjman hazırlayıp, dikkatleri bu yöne çekebilirsiniz.

Dekorasyonda kullandığınız ana renklere uygun renkte çiçekler seçerseniz, uyum yakalamış olursunuz.

Salonunuzda resmi bir hava estirmek yerine, rahatlık ve konforu ön planda tutmak istiyorsanız, bunu vurgulamak için büyük yer minderleri ya da kanepenizde yumuşak yastıklar kullanabilirsiniz. Dağ evi havası yaratmak için, yer minderlerinizi çay sehpanızın yanına veya varsa şömine önüne yerleştirebilirsiniz. Ayrıca, resmi konuklar geldiğinde, evi eski haline getirmek de çok kolay olacaktır.

Kanepenizi yeniden düzenleyerek, odanıza farklılık katabilirsiniz. İngiliz tarzı bir hava yaratmak için, düz renkli döşemenizin üzerine, klasik desenli kırlentler koyabilirsiniz. Aynı kumaştan perdeler ve tekli koltukla kombin ederseniz, bu tarzı desteklemiş olursunuz. Bu basit ve ski yöntemle, fazla para harcamadan ve çok zahmete girmeden, odanıza vurgu ve tarz katabilirsiniz.

Aynı tarzda veya aynı ölçüde resimleri bir arada kullanarak, düz bir duvarı hareketlendirebilirsiniz. Etnik desenleri veya Uzakdoğu mistik tarzını seviyorsanız, bunları koyu renk çerçevelerle kullanarak, şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Eğer bir koleksiyonunuz varsa, topladığınız benzer objeleri aynı rafta sergilemek de başarılı sonuçlar verecektir.

Vurgu yaratmanın en etkili yolu, renklerle oynamaktır. Bir duvarınızı, farklı renk ve desenleri bir arada kullanarak boyayabilirsiniz.
 

Benzer konular

Top