Del Bosque'nin Türkiye itirafı!

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Ksm 2008
Mesajlar
5,480
Beğeniler
57
Şehir
Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
#1

Del Bosque, Türkiye’nin kendilerini çok zorladığını itiraf edip, tehlikeleri atlattıktan sonra galibiyeti hak edecek bir futbol oynadıklarını söyledi.
İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente del Bosque, Türkiye’nin tehlikelerini atlattıktan sonra galibiyeti hak edecek bir futbol oynadıklarını söyledi.

İlk yarıda futbollarının kontrol altında olmaları nedeniyle ikinci yarıda oyun tarzlarını değiştirdiklerini söyleyen İspanyol teknik adam şöyle konuştu: “Türkiye ile final gibi bir maç oynadık. Türkiye’nin hakkını vermek gerekir ki, bizim oyunumuzu çok bozdular. Tarz değişikliğinden sonra derin paslarla rakip kaleye yaklaşmaya çalıştık. Türk Milli Takımı 2-3 net pozisyona girmişti. Ancak bizim bu tehlikeleri atlattıktan sonra galibiyeti hak edecek bir futbol oynadığımızı söyleyebilirim”.

Ay-yıldızlıların çarşamba günü de zorlu bir rakip olacağını, Türkiye karşısında çok dikkatli davranmaları gerektiğini ifade eden Bosque, dün gece Belçika’da kazanan Bosna’nın da çok iyi bir takım olduğunu vurguladı.

Vicente del Bosque, bir gazetecinin, “Gruptaki liderliğinizi garantilemeniz sizi rehavete sokar mı?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Henüz eleme grubundaki maçların yarısına geldik. Aldığımız puanlar, matematiksel olarak garantilediğimiz anlamına gelmez. Yine aynı ciddiyet içinde yolumuza devam edeceğiz.”

 

Benzer konular

Top