Demir Eksikliği Sonucu Anemi ve Bitkisel Tedavisi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,528
Beğeniler
6,245
Takım
GALATASARAY
#1
Demir Eksikliği Sonucu Anemi ve Bitkisel Tedavisi

Anemi nedir ve belirtileri nelerdir ?

Vücut demir içeren ve kanın esas unsuru olan hemoglobini, dokulara taşımak için kullanır. Eğer vücut yeteri kadar hemoglobin üretmeyi başaramazsa, oksijensiz kalırız. Bunun sonucunda ağrı ve acıyla beraber bitkinlik, nefessizlik, solgunluk, uykusuzluk, baş dönmesi, zihin dağılması ve enfeksiyona karşı düşen direnç gibi belirtiler görülür.
Vücuttaki hemoglobinin düşmesi için birçok neden vardır. En yaygın olanları kan kaybı ve yetersiz beslenmeye bağlı demir eksikliği olabilir. Diğer nedenler, lösemi hastalığı gibi hayati tehlike içerirler ve profesyonel teşhis şarttır.

Demir Eksikliği Sonucu Anemi ve Bitkisel Tedavisi (Kanın Beslenmesi)
Gerekli olan demiri almak için yeterli miktarda folik asit ve C vitamini, yani demir bakımından zengin yiyecekler (et, suteresi, kayısı ve siyah üzüm gibi) ile bir miktar meyve ve yeşil sebze yemelisiniz. Maydanoz ve ısırgan C vitamini içerirler, bu nedenle tabaklarınızda garnitür olarak biraz maydanoz kullanın veya ısırgan çorbası yapın.
Acı odar hazmı düzenler ve vücudun gerekli besini almasını sağlarlar; yemeklerden önce iki üç damla kantaron veya pelin tentürünü bir yemek kaşığı suya damlatıp, için.
Geleneksel Çin tıbbında, dang gui veya tang kıvai olarak da bilinen Çin melekotunun “kanı beslediğine” inanılır ve genelde anemi tedavisinde bu bitki kullanılır. Kurutulmuş kökünün parçalarını çorbalara ve yemeklere tat vermek için kullanın veya aktarlarda bulabileceğiniz 600 mg'lık tabletler halinde alın.

Vejetaryenler
Vejetaryenler B12 eksikliğine bağlı olarak anemi riski (anemi pernis olarak da bilinir) altındadırlar. Bu vakalarda profesyonel tedavi şarttır.
 

Benzer konular

Top