1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

"Demir ve Kanla Gelen Demokrasi"

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Papatya tarafından 2 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  128 ÇTL


  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bir kısım ülkelerin kendi siyasi ve sosyo-ekonomik sistemlerini bir başka ülkeye empoze etmeye çalışmalarının, o ülkelerde aşırılıkçı yapıları güçlendireceğini söyledi.

  Rusya Savunma ve Dış Politika Komisyonu'nda konuşan Lavrov, "Birilerinin bir başka ülkeye kendi sistemlerini empoze girişimleri her zaman ters tepmiştir." uyarısında bulundu.

  Rusya'nın batı etkisine karşı olduğu yönündeki değerlendirmelerin doğru olmadığına değinen Rus bakan, "Ancak, demir ve kanla gelen demokrasi işlemez…" dedi.

  Demokrasinin şiddet içerikli yapısını tehlikeli olduğunu vurgulayan Lavrov, "Kaos daha da kötüleşiyor. Böylece küresel seviyede krizin kontrolü imkansız hale geliyor." ifadelerini kullandı.

  Rusya Dışişleri Bakanlığı sayfasından yapılan açıklamada ise Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadi Gatilov'un Suriye'de Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal El-Mikdad'la bir araya geldiğini duyurdu. Görüşmede Suriye'de son durum, siyasi-diplomatik çözüm sürecinin başlaması için atılabilecek adımlar ele alındı.

  Suriye'de yaşanan iç savaşın ülkenin altyapısına, tarihi ve kültürel eserlerine zarar verdiğini ifade eden Gatilov, Rusya'nın şiddetin din ve mezhepler arasında ayrışmayı daha da artırmasından endişe duyduğunu söyledi. Çözüm için Cenevre Mutabakatı'nı adres gösteren Gatilov, bir an önce ateşkesin sağlanması ve tarafların müzakere masasına oturmaları çağrısında bulundu.

   

Sayfayı Paylaş