1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Deniz Feneri Yolu -yorumlarım...

Konusu 'Edebiyat / Kitap' forumundadır ve dderya tarafından 16 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.505
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    193 ÇTL
    Şu Debbie Macomber denilen kadın var ya, işte onun kitaplarının arasına uyuşturucu madde gibi bir şeyler, bir ot falan yerleştirilmiş olmasından şüpheleniyorum. Tarzını sevmememe rağmen, okuduğum 7. kitabını bugün bitirdim.
    Hadi derler ya, ''ucuz bir aşk romanı...'' İşte aynen böyle ifad e edebileceğim bir eserdi. Kapağı falan gayet cicili bicili, elinizde tutmak bile keyif veriyor; fakat gelgeleleim hikayeye...
    415 sayfalık bir serüven, ve sonunda varmış olduğum çıkarımlar:
    Kendimi daha dünyaya bile gelmemiş gibi hissediyoreum. Hep geçkin yaştaki karakterler içimi bunalttı...
    Kadınlar hep aşık oluyor, erkekler de hep aşık oluyor, hep aşk var, ve bu, artık bu kadının 7. kitabında midemde bulantılar hissetmeme neden oldu. 5 sayfada bir erkek kadına sarılıyor, bilmem ne bilmem ne...
    Vallahi kararımı verdim bven Debbie'ciğim... Bir daha bu aşk dolu romanlarını okumayacağım !
    öncekilerde en azından biraz heyecan vardı; ama bunda, sanki beni çileden çıkarmak için özellikle yazmışsın...
    Ukala olmak istemem ama çeviriyi de çok basit buldum açıkçası. Oturup basit bir dizi izlemekten hiçbir farkı yoktu.
    Pembe dizi sevenler, ama televizyona bakınca gözü yorulanlar varsa bu kitabı okuyabilirler.... Yandaki küçük kağıtta yazan şey kitaba ait değil bu arada, bi yere not aldığım bir cümleydi :P

işte o romantik sahnelerden biri:

''Eve hoş geldin.'' kolları boynuna dolanmış, ayakları yerden kesilmişti. ''Kaburgaların nasıl?'' diye sordu korku içinde, canını yaktığını düşünerek.
    ''Felaket ağrıyor, ama sana sarılabilmek için her acıyı göze alırım. '' Onu bir kez daha öptü. BVirbirlerine duydukları tutku tekrar canlanmıştı, başlangıçta olduğu gibi
    ...
    ''seni çok seviyorum,'' diye fısıldadı Cecilia defalarca.
    ''ben de seni seviyorum.'
    '

YoRuMSuZ ve KıRMıZı bunu beğendi.
  2. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.778
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    375 ÇTL
    Nedense kitabı okuyasım geldi...:)

dderya bunu beğendi.
  3. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.505
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    193 ÇTL
    bence hoşuna gidecektir @KıRMıZı , aşkı sevenler için son derece sürükleyici olur sanırım... :)

KıRMıZı bunu beğendi.
  4. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.778
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE