Deniz kenarında uğur böceği kabusu

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,872
Beğeniler
1,920
#1

Her yeri kuşattılar, pencerelerden içeri sızdılar. Tatilciler sıkıntılı...
Almanya'nın Kuzey Denizi sahilleri uğur böceklerinin istilasına uğradı. Alman yetkililer gün geçtikçe uğur böcekleri sayısında artış olduğunu belirtti. Ancak uğur böcekleri sayısında bu yıl neden artış olduğu bilinmiyor. Sahilleri saran uğur böcekleri tehlikeli değil ama tatilcileri rahatsız ediyor. Hürriyet'teki habere göre böceklerin insanları ısırdığı ancak bu ısırıkların insan sağlığı için tehlikeli olmadIğı da belirtildi. Uğur böceği sürüleri sahildeki araç ve çadırları kuşattı. Açık pencerelerden evlerin içine de sızdı.

Biyolog Thomas Büchner, uğur böceklerinin stres altında insanları ısırabileceklerini belirterek, bunun tehlikeli olmadığını, ancak pis bir ortamdan gelmesi durumunda deride kaşınmalara neden olabileceğini vurguladı.

Kuşlar genelde böceklerle besleniyor ancak uğur böcekleri gövdelerinde barındırdıkları kimyasal bir sıvı nedeniyle kuşların tercih ettiği bir besin değil. Bu nedenle uğur böceklerinin doğal yollardan ölmeleri bekleniyor. Bir uğur böceğinin en fazla bir yıl yaşadığı belirtiliyor.
 

Benzer konular

Top