1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Deprem Uyarı Sistemi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve sherry tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. sherry

  sherry V.I.P V.I.P

  Katılım:
  20 Aralık 2006
  Mesajlar:
  2.170
  Beğenileri:
  43
  Ödül Puanları:
  1.980
  Banka:
  1.002 ÇTL
  Nasa meydana gelecek depremleri önceden haber verecek bir buluşun eşiğinde olabileceklerini açıkladı. BBC’nin haberine göre, araştırmacılar atmosferdeki elektromanyetik değişimler ile depremler arasında yakın bir ilişki olabileceğini, kısa bir süre önce çin’de yaşanan depremin bu bulguyu doğrular nitelikte olduğunu söylüyorlar. Haberde ayrıca, bir grup bilim adamının uzayda konuşlandırılacak bir deprem uyarı sistemi için ortak çalışmalara başladığı belirtiliyor. Bazı bilim insanları buna kuşkuyla yaklaşsalar da oldukça sağlam bilimsel verilere sahip olduklarını söyleyen Nasa yetkilileri, bu verileri doğrulayacak bilimsel deneyler gerçekleştirmeye hazırlandıklarını ifade ediyorlar.
   
 2. biz

  biz Aktif

  Katılım:
  12 Şubat 2007
  Mesajlar:
  324
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  630
  Banka:
  0 ÇTL
  Önemli depremlerden önce uçak düşme hadiselerinde bu değişimin etkisi olabilir diye düşünüyorum. Güneş ve ay tutulmaları yerin altındaki gazları etkileye bilir. Ayın yerçekimi etkisi koca okyanusta gel git lere sebep olduğuna göre yerin altındaki göremediğimiz gazlara kim bilir ne etkiler yapıyordur.
   

Sayfayı Paylaş