1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Depresyon tedavisindeki yöntemler

Konusu 'Felsefe / Psikoloji' forumundadır ve Papatya tarafından 28 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.863
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    5.549 ÇTL

İlaç tedavisi

Antidepresif ilaçlar olarak adlandırılan bu grupta farklı etki mekanizmasına sahip çeşitli ilaçlar bulunuyor. İlaçlar nispeten daha hızlı etki etmesi ve daha kolay uygulabilir olması nedeniyle pratikte en çok tercih edilen seçenek. Etki en erken 2-3 hafta sonra görülmeye başlanıyor.

Psikoterapi

Bilişsel terapi ve kişiler arası terapi adı verilenyöntemler de etkilidir. Terapinin bu konuda eğitim lamış bir terapist tarafından yürütülmesi gerekir. İlaç tedavisi ile bir arada yürütülebilir.

Elektrokontülsif terapi (Şok tedavisi)

Düşük bir akımla beyin dokularının uyarılması yoluyla bir nöbet yaratılması prensibiyle işler.Oldukça güvenlidir. Tedavi yöntemleri arasından en etkilisi olduğundan çok şiddetli olgularda genellikle ilk seçenektir.

Transkranyal manyetik stimülasyon ve yapay parlak gün ışığıtedavisi (fototerapi) gibi yöntemler de depresyon tedavisinde kullanılmaktadır.

2. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Moderatör

Beğenileri:
    6.750
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.463 ÇTL
    hiççç giremedim ne olduğunu bilmiyorum kötü günler geçirdim tabikide depresyonmuydu onu bilemedim

Sayfayı Paylaş