1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Derde derman olan sensin, sahip ve meliksin!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 28 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Ne kadar boşvermişliğim varsa
    Şimdi hiç acımadan çıkıyor karşıma, hicran südur ediyor ruhuma
    Zahir olan bir hesap bilmem ki neden gelmemişti aklıma, ah nefsim sen varsınya
    Acınmak bana, yerinmek ahıma, hani keşkelerde hiç olmasa, kalbim yanıyor oysa

İnşirahı nerden bilirdim
    Çünkü bende etrafımda nefeslenenlerin rengindendim, taklit üzereydim
    Ne derlere göre hesap eden bedendim, hep kalıbımla söz ettim, ruhumu bilmedim
    Kalbin lisanını hiç öğrenemedim, işime geldiği gibi nefeslendim, aşkı hiç bilmezdim

İnayet nedir önemsemezdim
    İhlasın eşiğinde dahi vakit geçirmeyen bir nedendim,nehiy içindeydim
    Nefsime ne kadar kıymet verirsem, iltifata ram olmak için hesabına girince şendim
    Yanımda kim varsa övgüsüne mashar olmak isterdim, kimi zaman eza eden şerdim

Hiç kitap okumayan biriydim
    Zaten bahaneleri serdederdim,varlığım adına ne müşhiş bir kederdim
    Yalnızlığı hiç sevmezdim, ötelerden bahseden olunca, hikaye telakki eden elemdim
    Yine israiliyattan bahsediyor diye kimi zaman, yakınlarıma tenbih eden nefestim

Bir nisa görsem meylederdim
    Gaflet ve delalati enaniyetim için zenginlik görürdüm, olsun derdim
    Nasıl olsa dünya nimeti diye maslahat güderdim, cezbetmenin hesabına girendim
    Kim yapmıyor ki derdim, demek ki meşrudur diye insanları ikna etmeye girerdim

Ne annemin ve ne babamın
    Rızasını almak için gayret eden bir can değildim, niye mecburler derdim
    Benim ne suçum var, demek ki iyi yetiştirememişler diye alay etmeyi becerirdim
    Annemin ağıdına meyletmezdim, babamın susunluğu karşısında edep etmeyendim

Ne zaman içim titredi irkildim
    Sanki ayrı bir dünyanın kapısı açılmıştı, ne kadar şakınlık içindeydim
    Aklımın olduğunu o vakit farkkettim, ruhumun insicamına meyletmeye namzettim
    Kalbimin açılan perdelerin seyretmeye kilitlendim, bir başka lisanı öğrenecektim

Bir taşın halinde nefeslenirken
    Enaniyet içinde vakit geçirirken,bahaneler içinde ömrünü heba eden biriyken
    Sen lütfettin,mağfiret eyledin,hidayetine ermem için vesileleri bana çok yakın ettin
    Çünkü sen Rahmen ve Rahim olan bir Rabtin, lütfunu sefilliğimden hiç esirgemedin

Mustafa CİLASUN

(Tüm kıymetli dostların bayramlarını tebrik eder, saklı umutlarının kabulu için niyaz eylerim, kalbiniz için inşirah dilerken, sürur içindenefeslenmenizi arzu ederim, hürmet ve selamlarımla efendim...)

Sayfayı Paylaş