Deri Güvesi

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Deri güvesi çoğunlukla deri fabrikalarında, deri imalatı yapan dükkânlarda bulunur. Deri güveler; deriden yapılmış bütün hayvansan maddeleri yerler. İş yerleri için büyük tehlike yaratan deri güvesi, görüldüğü anda acil ilaçlama yapılmalıdır. Güve yumurta yöntemiyle ürer. Çiftleşme için mutlaka bir dişi birde erkek güveye ihtiyaç vardır. Dişi güve yumurtasını kurtçuk olarak bırakır. Güvenin bıraktığı kurtçuk daha sonra kelebek şeklini alır. Bu süre 1,5 ay kadar sürer. Güve bir defada yaklaşık olarak 6-10 adet yumurtlar. Güvelerin yumurtlamaları bulundukları ortama ortamın sıcaklığına bağlı olarak değişir. Güve çabuk çoğalan bir böcek türü olduğu için ilaçlamanın biran önce yapılması gerekir. Güvenin türüne göre ilaçlar farklıdır . Güve ilaçlaması yapıldıktan sonra periyodik aralarla ilaçlamaya devam edilmelidir. Bu işlemi ilaçlamada uzman bir firmaya yaptırmalısınız. Kullanılan böcek ilaçlarının sağlık bakanlığından onaylı olmasına dikkat edilmelidir.

Güveler insanları ısırır mı?

Güvenin hiçbir türü insanları ve hayvanları ısırmaz ve sokmaz. Çünkü güve türleri kan emici değiller.

Güveler ne yer?

Güveler türüne bağlı olarak farklı besinler yerler. Tahıl güvesi tahıllar ile beslenir, elbise güvesi giyecekleri kemirir, deri güvesi hayvansal ürünleri kemirip yer, yani her güve türü farklı besinleri yerler.

Güve nasıl ilaçlanır?

Güve türüne bağlı olarak farklı ilaçlar ile ilaçlanır. Çünkü bazı güve türleri gıdalar içinde olurken bazı türleri de elbise ve eşyalar üzerinde olur. Güve ilaçlaması için mutlaka uzman bir ilaçlama şirketinden bilgi ve randevu alın.

Güve ilaçlamasını kimler yapmalı?

Güve ilaçlamasını yasal ve profesyonel ilaçlama şirketlerinin yapması gerekir. Ferdi ilaçlama yapmak veya korsan pompacılara ilaçlama yaptırmak hem tehlikelidir hem de kanunsuzcadır
 

Benzer konular

Top