1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Derinizi Fırçalayın

Konusu 'Bakım & Makyaj & Güzellik' forumundadır ve dderya tarafından 18 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.184
  Beğenileri:
  7.984
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  126 ÇTL
  Leslie Kenton

  Derinizi Fırçalayın  [​IMG]

  Bedeninize bahar temizliği yapmanın ve ienf drenajını sağlamanın en iyi tekniklerinden biri deri- fırçaJamak olarak bilinir. Bu dokular arası sıvıların hareketini uyarır ve lenf akışının ağırlaştığı ve toksinlerin toplandığı bölgelerde kan toplanmasını engeller. Olağanüstü derecede hafif fakat güçlü bir hareket olan fırçalama tekniği şişkinlikleri geçirmede, cildinize pürüzsüz bir görünüş ve deriye canlılık kazandırmada ustalıkla kullanılabilir.

  Aynı zamanda kadınlarda selülitin - lenf akışının durmasıyla fazla proteinlerin, yağların ve atık maddelerin bedenin belli bölgelerinde toplanması durumu- yok edilmesinde kullanılabilir. Sonunda bu derinin buruşmasına, bağlantı dokularında değişikliklere ve doğal beden şeklinin bozulmasına neden olur -Fransızların deyişiyle peau d'orange (derinin portakal görünümü) ya da selülit.

  Deri fırçalama yöntemini ilk olarak kronik hastalıkları doğal yöntemlerle iyileştirme konusunda uzmanlaşmış olan İngiliz bir tıp doktorundan öğrendim. Bu. her gün banyo almadan önce beş dakika harcayarak doğal liflerden yapılmış bir fırçayla tüm cildinizi fırçalamaktan ibaret bir tekniktir. Omuzlarınızın ucundan başlayıp (başınız hariç) uzun ve yumuşak darbelerle tüm bedeninizi, aşağı doğru hareketlerle omuzlarınızı, kollarınızı ve gövdenizi, sonra yukarı doğru hareketlerle ayaklarınızdan yukan, bacaklarınızı ve kalçalarınızı fırçalarsınız.

  Bunun işe yaraması için tüm bedeninize bir kere uygulamanız yeterlidir. Fırçayı ne kadar sert bastıracağınız bedeninizin ve cildinizin o andaki durumuna bağlıdır. Başlangıçta yavaş olun. Zamanla cildiniz daha sağlıklı olacak, o zaman cildinize daha fazla bastırabilirsiniz.

  Bu tür deri fırçalama günlük yapıldığında yumrularla dolu uylukların ve kalçaların tedavi edilmesinde en kolay ve en etkili yöntemlerden biridir. Bu yöntemin iki etkisi vardır. Birincisi, cildin yüzeyindeki -sadece selülitli bölgelerde değil, tüm bedendeki- toksik atıkları yok eder. İkincisi, lenf drenajını bedenin her yanında harekete geçirir.


  Kendiniz Test Edin

  Bedeninizin en büyük organı ve en önemli temizlenme, arınma sistemi olan deri (bedeninizin atıklarının neredeyse üçte biri deri yoluyla atılır) düzenli biçimde fırçalanmazsa hücre metabolizmasına mü- dahele ederek bedeninizde görünmez topaklar ve yumrular oluşturmak üzere büyük miktarda pislik üstünde kalır.

  Bir bezin yardımıyla pratik bir deney yaparak derinin atıkları bertaraf edişinin ne kadar oloğanüstü olduğunu kendiniz de görebilirsiniz: her gün banyo yapmadan önce üç ya da «beş dakika boyunca tüm derinizi fırçalayın. Sonra nemli bir bez alıp henüz fırçalanmış derinizi bununla ovalayın. Bezi asıp bu işlemi aynı bezle ertesi gün de tekrarlayın. Bir kaç gün sonra derinin yüzeyinden çıkan atık ürünlerin miktarından dolayı bezin kokusu mide bulandırıcı olacaktır. Bu atıklar olmadan ne kadar daha iyi durumda olacağınızı bir düşünün.
   
  YoRuMSuZ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş