Detoks Nedir?

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,960
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Detoks Nedir?

Detoks, organizmamız tarafından üretilen ve dışarıdan aldığımız toksinlerin belirli organlarda birikerek daha sonra kalıcı bir hastalığa yol açmadan vücudumuzdan atılması, böylece sebep oldukları veya ileride olabilecek sorunların önüne geçilmesi uygulamalarına verilen addır.

Toksinler, vücudumuzda üretilen veya dışarıdan da sürekli aldığımız zararlı etkileri olan yaşam kalitemizi düşüren, sağlığımızı bozan maddelerdir.

Vücudumuzun Ürettiği Toksinler

Vücudumuz metabolizmamızın çalışma süresince toksinler üretir ve bu toksinler sağlıklı hücrelerin yapısını bozarak çeşitli sağlık sorunlarına yol açarlar. Vücudumuz, kendi yaşam standardı içinde lenf dolaşımımızla karaciğer, böbrek ve bağırsaktan toksinleri idrar, ter, gaita olarak atılımını sağlar.

Dışarıdan Aldığımız Toksinler

▪ Gıdalar (hormonlu gıdalar, fast food gıdalar vb.)

▪ İçecekler (kafein, alkol, gazlı içecekler vb.)

▪ Manyetik alanlar ve radyasyona maruz kalanlar ( cep telefonu, bilgisayar, radyoloji teknisyeni vb.)

▪ Solunumla (nikotin, egzos gazları ve fabrikalardan salınan gazlar vb.)

▪ Yaşamın çeşitli alanında kullanılan kimyasallar ( evlerde kullanılan folyo kâğıdından saç boyasına vb.)

▪ Çevresel faktörler (ağır metaller vb.)

▪ Vücudumuzda toksin birikimine yol açarak sağlığımızın bozulmasına sebep olurlar.

Dışarıdan bu kadar fazla toksin alıyorsak, yaşam boyu dışarıdan alınan bu toksinlerin vücudumuzdan atılımı için de vücudumuzun bu toksinleri atmasında yardımcı yöntem olarak detoksa ihtiyacımız var demektir.

Detoksun Faydaları

▪ Salgı sistemini düzenler, PH değerlerini ayarlar ve vücudun düzenli çalışmasını sağlar,

▪ Metabolizmayı geliştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir.

▪ İçeriye ve dışarıya doğru derinlemesine koruma ve arındırma ile virüsleri ve toksinleri atar.

▪ Lenfatik sistemin daha aktif çalışmasına yardımcı olur.

▪ Kan dolaşımını hızlandırır ve destekler,

▪ Uyku düzenini ve kalitesini artırır,

▪ Yorgunluğu azaltır, zindelik hissi verir,

▪ Zayıflama çabalarına destek olur,

İyonizasyon Yöntemi Nedir?

Elektrodiyaliz (iyonizasyon) yöntemi endüstriyel olarak 19.yüzyıldan beri maddeleri ayrıştırmada temizlemede ve inceltmede kullanılmaktadır. Örneğin deniz suyundan tuz ayrıştırmada, galvanizde su arıtma sistemlerinde kullanılmaktadır.
İlk elektrodiyaliz banyosu 20.yy başlarında Almanya’da üretilip kullanılmıştır.
Elektrodiyaliz (iyonizasyon), elektrik akımı sayesinde belirli iyon veya moleküllerin membran’dan yani zardan geçiş işlemidir. Sıvının içerisinde çözülmüş bazı büyük moleküller zardan geçemezken, elektrodiyaliz sayesinde daha küçük moleküllerin geçebilmesi olayıdır.

Nobel Ödüllü İyonizasyon Yöntemi2003 yılında kimya dalında Nobel Ödülü alan Amerikan Bilim Adamları Peter Agre ve Roderick Mackinnon iyonizasyon yöntemi sayesinde kişilerin sağlıklı yaşam standardını arttırmıştır. Peter Agre, hücre zarlarındaki su kanallarını keşfetmesiyle, Roderick Mackinnon, iyon kanalları ile ilgili yapısal ve mekanik çalışmaları ile ilgili Nobel ödülüne layık görüldü.

Bilim adamlarının çalışmaları, tuzların (iyonların) ve suyun vücut hücrelerinin içine ve dışına nasıl taşındığını, sinir hücrelerindeki elektrik sinyallerinin nasıl oluştuğunu ve iletildiğini açıklamıştır.

Ayak Detoks (İyon Temizleme) Cihaz Uygulaması Nasıldır?

Bedensel yaşam enerjisi olan Bio-Enerji’yi temizlemek, dengelemek ve geliştirmek için uygulanan ayak banyo terapisidir. Bu enerji, vücudumuzda depolanan ve hücrelerimizce kullanılan elektro manyetik kuvvettir.

Çin tıbbı, bu enerjiyi ‘chi’ diye adlandırmıştır. Kompleks enerji alanları, vücudun enerji alanına nüfuz eder ve oksijen seviyelerini geliştirerek enerji alanını yeniden düzenler.

Ayak banyosu sıkça fiziksel ve ruhsal enerji seviyelerini, canlılığı ve direnci yükseltmek için uygulanırken, aynı zamanda vücudu toksinlerden, kimyasallardan, radyasyon, kirlilik, sentetikler ve cilt katmanlarında bulunan, vücudun toksin atmasını engelleyen diğer yabancı maddelerden arındırır.

Refleksoloji’ye göre, her ayak aslında vücudun toksinlerden arındırılma işleminde görev alan bir kanaldır, iletim hattıdır. Ayağınızın tabanı 60’dan fazla refleksoloji noktası içerir, bu da vücudunuzda enerjik olarak oldukça aktif bir yer olduğu anlamına gelir.

Ayak Detoks Cihaz Uygulaması Faydaları Nelerdir?


İnsan vücudu elektrik ile yüklüdür çünkü hücrelerimizde elektrik vardır. Vücudun rahatsızlık ve sorunları sağlıklı hücrelerle uyuşmayan titreşimli frekanslara sahiptir; bu şekilde, onlar hücrelerin doğal osilasyonunun ve polaritesinin bozulmasına yol açar. Bu bozulma zarar gören her hücrede dengesizlik ve kaos meydana getirir.
Hücreler dengesiz bir durumda iken, ağır metallerin, parazitlerin ve diğer toksinlerin atılması da dahil olarak, iyileşmek için gerek duyulan vücut fonksiyonlarını kolaylaştıramazlar.
Fakat hücreler tamamen yüklüyken daha çok oksijen alırlar ve elektriksel denge durumunu yaşayabilirler ki bu sağlıklı bir durum, canlılık, esenlik hissi ile sonuçlanır ve vücudun kendisini iyileştirmesini sağlar.
Yapılan çalışmalar cihazın, oksijen düzeylerini önemli ölçüde artırdığını göstermiştir. Çalışmalar, negatif iyonların sayısında önemli bir artışın yanı sıra genel bir dengeleyici etkinin meydana geldiğini göstermiştir.
İyonlar, elektron kaybetmiş ya da kazanmış atom veya moleküllerdir.( Serbest radikaller eşleşmemiş elektronlardır). Eğer atomlar veya moleküller elektron kaybederlerse, pozitif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar. Eğer elektron kazanırlarsa, negatif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar.
Suda pozitif ve negatif iyonlar neredeyse mükemmel bir dengededir. Vücudun yaklaşık % 70’i sudan oluştuğu için su ile etkileşime girme yeteneği çok yüksektir. Bir vücut kütlesini suya daldırdığınızda, suyun titreşimsel frekansı manyetik ve elektriksel alanların birbirini etkilemesinden dolayı vücudun titreşimsel frekansını etkileyecektir. Dolayısıyla, İyon Hücre Temizliği detoks ünitesi en iyi arınma ürünlerinden biridir. Son derece harika ve doğal bir uygulama aracıdır. Acısızdır, ilaç içermez ve zararlı yan etkilere sahip değildir.

Ayak Banyoları Kimlere Uygulanmaz?

▪ Kalp pili taşıyan, kalp nakli olan hastalara

▪ Organ nakli yapılmış kişilere

▪ Kan inceltici ilaç kullananlara

▪ Epilepsi hastalarına

▪ Hemofili hastalarına

▪ O anda herhangi bir radyoterapi veya kemoterapi tedavisi gören kişilere

▪ Kan kanseri olan kişilere

▪ Hamilelik şüphesi ya da hamilelik sırasında ve emziren kadınlara

▪ Ateşli hastalığı olanlara

▪ Halen tedavileri devam eden veya edecek olan kişilere

▪ Psikolojik tedavi gören ve ilaç kullanan kişilere

▪ İnsülin kullanan diyabetli kişilere

▪ Ayaklarında açık yaraları olan kişilere

▪ 5 yaş altı çocuklara

Ayak Banyoları Kimlere Tavsiye Edilir?

▪ İş hayatında yoğun çalışma temposunda olanlara

▪ Sinirsel yıpranma hissedenlere

▪ Sigara ve alkol kullananlara

▪ Bağışıklık sistemi düşük olanlara

▪ Kirli çevre ortamında çalışanlara

▪Yağlı yiyecekler tüketmeyi sevenlere
 

Benzer konular

Top