Dev Pitonlar Ekopark ' ta !

Katılım
29 Arl 2007
Mesajlar
274
Beğeniler
2
Şehir
CeNNeTTe...
#1
Geçtiğimiz sezon 75 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan Ekopark’ın yeni misafirleri dev pitonlar Ekopark’ta yerlerini aldı.

Uzun bir yolculuktan sonra yeni doğal yaşantı alanları Ekopak’a getirirlen dev pitonlar ağırlıkları ve uzunlukları ile dikkat çekiyorlar.

Tayland’da dünyaya gelen ve ardından Amerika’da yaşamaya devam eden pitonları uzun bir yolculuktan sonra Türkiye’ye getirdiklerini ifade eden Ekopark’ın Sahibi sürüngen uzmanı Selami Tomruk, “ Ekopark yeni misafirlerini ağırlıyor. Şu anda 3 dev yılanımız geldi. Aynı zamanda dünyada çok ender olan yılanlar bunlar. Dev pitonlarımız çok uzun yoldan geldiler. Dünyanın en büyük dev yılanlarını Ekopark’ımıza getirdik. Şu anda üç yılanımız içinde en büyük olan yılanımız 7 metre 80 cm. boyunda. Normal ağırlığı 182 kg. dir. Fakat yolculukta beslenemediği için şu anda 127 kg. ağırlığında. 21 günlük karantina dönemi ve stresli dakikaları geçtikten sonra gerçek normal kilolarına ulaşacaklar.“ diye konuştu.

Selami Tomruk, “Dev pitonlarımız Amerika’dan bakterolojik kontrolleri yapıldıktan sonra Hollanda’ya oradan da da İstanbul’a getirildi. İstanbul’dan dan Ekopark’ımıza geldiler. Bayağı yorgunlar ama birkaç gün sora kendilerine gelecekler. Bu yılanları çiftleştirip çoğaltmayı düşünüyoruz.” dedi.
 
Top