1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

DGS Başvuruları Başladı

Konusu 'Sınavlar Tarihleri ve Duyuruları' forumundadır ve kelebek tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. kelebek

  kelebek -ütopik- V.I.P

  Katılım:
  9 Haziran 2006
  Mesajlar:
  8.615
  Beğenileri:
  136
  Ödül Puanları:
  4.730
  Banka:
  3.666 ÇTL
  Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans Öğrenimlerine devam edebilmeler için katılmaları gereken Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS), başvurular bugün başladı.

  Sınava, meslek yüksekokulları ve açıköğretim ön lisans programlarından mezunlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirenler başvurabilecekler.

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, Türkiye'de meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezunlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de DGS'ye başvurabilecekler.
  Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) Programı'na yerleştirme, üniversite tarafından adayların DGS puanlarına göre yapılacağından, bu programa başvuracak adayların da DGS'ye girmeleri gerekiyor.

  Açıköğretim ve meslek yüksekokullarının ön lisans programlarından mezunlardan, kendi alanlarındaki açıköğretim lisans programlarına devam etmek isteyenlerin ise sınava girmeleri gerekmiyor. Açıköğretim dahil dört ve daha fazla yıllık programlardan ön lisans diploması alan veya alacaklar da DGS'ye başvuramayacaklar.

  Adaylar, başvuru merkezlerinden, 2008-DGS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formu'ndan oluşan başvuru evrakını, 2 YTL karşılığında alabilecekler. Adaylar, 50 YTL sınav ücreti yatıracaklar. Başvurular başvuru merkezlerinden elektronik ortamda yapılacak. 2007-DGS'ye başvuran adaylar başvurularını, bireysel olarak internet aracılığıyla kendileri yapacaklar. Başvurularını başvuru merkezlerinden yapacak adaylar 3 YTL Başvuru Hizmeti Ücreti ödeyecek. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] internet adresinden duyurulacak. Başvuru süresi 21 Mayısta sona erecek.

  Sınav, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince 13 Temmuzda Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak ile Lefkoşa'da yapılacak.
   
Benzer Konular
 1. cırcırböcee
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  723
 2. kelebek
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.115
 3. kelebek
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  764
 4. oney2009
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  656
 5. BeReNN
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  569
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş