1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Dikkat harc + ders için kredi başına katkı payı

Konusu 'Öğrenci Salonu' forumundadır ve Hazangülü tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. Hazangülü

  Hazangülü Forum Onuru

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  9.720
  Beğenileri:
  124
  Ödül Puanları:
  4.480
  Banka:
  4.128 ÇTL
  Özetle;

  HARC + DERS İÇİN KREDİ BAŞINA KATKI PAYI = ( DERSİN ECTS KREDİSİ / 30 ) X DÖNEMLİK KATKI PAYI ödeyecekler. Üstelik madde 4'e göre güz yarıyılında harca yansıtılmayan miktarlar BAHAR (2.DÖNEM) dönemin harcıyla beraber tahsil edilecek.

  Detaylar aşağıdaki gibidir.

  asıl metnin bağlantısı

  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
  2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
  KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETİ ÖDENMESİ ESASLARI

  Madde 1. Azami eğitim-öğretim süresi içerisinde, öğrenciler dönemlik katkı payının yanı sıra, eğer varsa üçüncü veya daha fazla kez tekrar ettikleri dersler için “kredi başına katkı payı” öderler. Bu şekilde her bir ders için ödenecek kredi başına katkı payı aşağıdaki gibi hesaplanır.

  DERS İÇİN KREDİ BAŞINA KATKI PAYI = ( DERSİN ECTS KREDİSİ / 30 ) X DÖNEMLİK KATKI PAYI

  Lisansüstü öğrencilerin de azami eğitim-öğretim süresi içerisinde üçüncü veya daha fazla kez ders tekrarı halinde ödeyecekleri kredi başına katkı payı da aynı yöntemle belirlenir. Lisansüstü öğrencilerin azami eğitim-öğretim süresi içerisinde tez için farklı dönemlerde yaptırdıkları kayıtlar ders tekrarı olarak değerlendirilmez.

  Madde 2.. Azami eğitim-öğretim süresini tamamlayan öğrencilerden dönemlik katkı payı alınmaz. Bu öğrenciler azami eğitim-öğretim süresi sonrası aldıkları her bir ders için sadece kredi başına katkı payı öderler. Azami eğitim-öğretim süresi içerisinde, varsa devam ettikleri yandal veya çift anadal programını tamamlayamayan öğrencilerden de dönemlik katkı payı alınmaz. Bu öğrenciler azami eğitim-öğretim süresi sonrası, yandal veya çift anadal programında aldıkları her ders için sadece kredi başına katkı payı öderler. Azami eğitim-öğretim süresini dolduran lisansüstü öğrencilerden tez aşamasında alınacak dönemlik katkı payı için de aynı yöntem uygulanır.

  Madde 3. 6111 Sayılı Kanun ile öngörülen hallerde öğrencilerden, arttırılmış şekilde tahsil edilecek kredi başına katkı payı uygulamasına 2014-2015 eğitim-öğretim yılında başlanacaktır.

  Madde 4. 2011-2012 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılına ait kredi başına katkı payları, öğrencilerden bahar yarıyılı ders kayıtları öncesinde, bahar yarıyılına ait katkı payları ile birlikte tahsil edilecektir.

  Madde 5. İkinci öğretim öğrencileri ve yabancı uyruklu öğrenciler katkı payı yerine öğrenim ücreti öderler. Bu öğrencilerden, yukarıdaki benzer durumlarda dönemlik katkı payı yerine dönemlik öğrenim ücreti göz önüne alınarak aynı yöntemle belirlenen “kredi başına öğrenim ücreti alınır.

  Madde 6. 2011-2012 eğitim-öğretim yılı öncesi dönemlerden birikmiş katkı payı veya öğrenim ücreti borcu bulunan öğrencilerden bu borçlar 2011-2012 Güz dönemi başlangıcında tahsil edilir.

  Madde 7. Azami eğitim-öğretim sürelerini doldurdukları için 2011-2012 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında ek sınav haklarını kullanacak öğrencilerden katkı veya öğrenim ücreti alınmaz. Mezun olamadıkları takdirde bu öğrencilerden katkı payı veya öğrenim ücretleri burada belirtilen hususlar doğrultusunda tahsil edilir.

  Madde 8. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında öğrencilerden katkı payı veya öğrenim ücreti, 26 Ağustos 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulunun 2011/2174 Sayılı Kararı ekinde verilen tablodaki miktarlar göz önüne alınarak ve burada belirtilmeyen hususlarda ilgili Karar hükümleri doğrultusunda tahsil edilir.

  Madde 9. Bu Uygulama Esasları, Selçuk Üniversitesi Yönetim Kurulunun 22.12.2011 tarihli toplantısında alınan 2011/21-18 Sayılı Kararı ile kabul edilmiştir.

  Madde 10. Bu Uygulama Esaslarını Selçuk Üniversitesi Rektörü yürütür.  Azami öğretim süresi 7 yıl sanırım.(Fakültelere , MYO'lara göre değişebilir.) 7 yıldan sonra sadece dersin kredisi kadar harc ödenecek.( harc yok sadece ders katkı payı) 7 yıla kadar da aynı dersi 3 ve ya daha fazla tekrar edersek o ders için fazladan pay ödemek zorundayız. Yani harc + ders katkı payı . Hesaplamak için formül yukarıda var.

  Ne kadar güzel(!) bununda formülü var. İroni...

  Sanki keyfimizden okuyoruz. Bazı öğrenci çevrelerinde çalışmalar başlamış. Rektörle falan görüşeceklerini söylediler ama bu çalışmalar çok sönük. Sanırım bir sonuç alamayacağız. İsterdim ki kitleler halinde karşı çıkılsın.  ilgimi cekti bu konu bende sizlerle paylasmak istedimm bu bilgi yi paylasmak istedim
   
Benzer Konular
 1. k@LpSiz_K@fKéF
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.017
 2. yeşüLL
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  740
 3. Papatya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  445
 4. RUZG4R
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  631
 5. RUZG4R
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  789
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş