dikkatt :)

AHSEM

....EnDl-LeS....
Katılım
27 Ksm 2012
Mesajlar
1,207
Beğeniler
6
#1
Maskeler – Hızlı güzellik kaynakları
Maskelerin etkisi anında görülür, bu yüzden maskeler koz*metikte en hızlı güzellik kaynakları olarak gösterilir. Yüksek nem içerikli maskeler, cilt hücrelerinin depolarının dolmasını sağlar, dolayısıyla cilt parlak, taze ve pürüzsüz bir görünüme bürünürken, kırışıklıklar gözle görülür bir şekilde azalır. Gergin ciltler için üretilmiş mentol, nane gibi bitkisel içerikli özel nem*lendirici maskeler, kızarıklıkları ve şişlikleri anında yok edici bir etkiye sahiptir. Papatya, melissa ve şerbetçiotu ekstreli nem*lendirici maskeler ise hassas ve kuru ciltleri rahatlatır.

Oksijen gençleştirir
Eğer düzenli olarak açık havada bulunuyorsanız, o zaman ciğerlerinize gereksinim duyduğu oksijeni alıyorsunuz demek*tir. Cilt nefes alıp vermeyle oksijenin yüzde 95′ini, cilt üzerin*den ise yüzde 5′ini karşılıyor. Oksijen içeren kremler ise oksjie-ni doğrudan hücrelere iletirler. Hücrelerde dağılan oksjien, cil*din daha genç ve taze bir görünüm kazanmasını sağlar.
Boyun bölgesine yağ ile bakım yapın
35 yaşından itibaren cildin en fazla elastikiyet kaybı yaşadı*ğı ve kırışıklıkların en çok görüldüğü boyun bölgesinin bakımı*nı düzenli olarak yapmak gerekiyor.
En etkilisi ise yağ bakımlarıdır: Üç çay kaşığı ısıtılmış badem, avokado, ayçiçek, zeytin ya da buğday tohumu yağı aynı mik*tarda sıvı bal ile karıştırın. Bir fırça yardımıyla çene ve boşun bölgesine iyice yedirin. İşlem sonrasında o bölgeyi nemli bir havluyla kapatın. Yarım saat sonra etkisini göreceksiniz.
Buhar cildi dış etkenlere açık hale getirir
Isı ve giderek artan buhar gözenekleri açar, cildi dış etkenle*re açık hale getirir ve etkili maddelerin alımını artırır. Bu du*rumda etkili bir yüz maskesi oldukça yararlıdır. Aynı prensiple cilt sıcak bir kompresle de bakıma hazır hale getirilebilir. Bir el havlusunu sıcak suya tutun, iyice sıktıktan sonra cildinizin üze*rine yerleştirin. Aynı işlemi defalarca tekrarlayın.
Dikkat: Maske uygulamasına geçmeden önce peeling yap*mak etkili maddelerin alımını artıracaktır.
Daha iyi bir kan dolaşımı için yüz masajı
Herbiri 20 saniyelik cilt üzerindeki sadece dört parmak bas*kısı bile inanılmaz sonuçlar verebilir. Rahatlatıcı bir masaja yardımcı olması açısından besleyici bir krem kullanmak yararlı olacaktır.
• iki elin ayasını burundan başlayarak yanaklar üzerinden
kulaklara doğru yüzünüzde gezdirin.
• Alın bölgenize işaret, orta ve yüzük parmağınızla bur*nun iki kaş arasındaki noktasından başlayarak saç dipleri*ne kadar masaj yapın,
• Orta ve yüzük parmağınızla dudak bölgesinde yarım da*iresel çizin.
• Parmak baskılarınızı burun üzerinde ve kaşlarda sürdü*rün.
 

Benzer konular

Top