1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Dilin lal oldu, gözlerin kal etmesi durmadı!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 29 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    İçime işleyen bir ok gibiydi
    Ne vakit kaçınsam da önünü hiç alamadığım sanki sel misaliydi
    Çok derindi, keskin bir mızram halinde ki kederdi, sessizlik içinde kelam eyleyendi
    Yıllar deva bulmam için yetmedi, bedenim takatsizleşti,fakat kal eyleyen yetinmedi

Nasıl bir meramın sahibiydi
    Neden bu kadar derinliğime nüfus eden bir nefesti, hiç bilinmedi
    Hangi derdin naibiydi,niçin kelam etmek için gönlünü hasretmedi,gerekmezmiydi
    Yoksa bu kadar kıymet ifade edecek can mı değilmiydim, sual içindemi ölmeliydim

Artık korkular beliriyordu
    Uyku adına bir dirlik kalmıyordu, acabalar sarhoş ediyordu
    Bir yudum su misali, huzura hasret kalmıştım, bilmem ki nasıl anlatmalıydım
    Kuşku ve kaygılar pik yapmıştı, sanki panik halinde yaşamak bahtım içinde şarttı

Hangi kapıyı çalmalıydım
    Yoksa bir hekim mi aramalıydım, hangi yanlışın kurbanıydım
    Kalbime ve ruhuma en yakını bilirken ve fakat ram olmak adına azmetmezsem
    İçinde boğulduğum bir efkardım, sanki saklı sevdalar adına mı davalı budalaydım

Suallarin bizzat muhatabıydım
    Lakin içinden çıkılmaz bir hal aldı mı, çareler adına yakaran bizardım
    Tertip ve düzeni hesap eden, nefsimin zafiyetleri için tercihleri derleyen bedeldim
    Öncelikle ruhuma ve kalbime ihanet ettim, kerih olan neler varsa adeta içindeydim

Söz etmeye hakkım olmalıdır
    Fakat kelem etmek adamlıkla alakalı bir durumdur, kulluktur
    Vefa adına sorumluluktur, tefekkür farkıyla yakarıştır, aşkın sadrında yanıştır
    Günahkar olan benim, günahtan ari olan için yanarım, bilmem ki nasıl hıçkırıştır

İhlas üzre olan kulun edebi aşktır
    İçini yakan ferahlıktır, firkatiyle yol aldığı ibrahimi ağıttır
    Nefsine zor gelenden kaçınmak, çile ve ezayı hiçe saymak aşktan uzaklaştırır
    Ruhun ve kalbin halinde istikamet bulmak, aklı ve idraki ihsana adamak sevdadır

Her nazar edeni dikkate alma
    Kalbin sana bahşedilen bir lütuftur unutma, nazargah makamıdır korkma
    Ne kadar anlamazsan, vakıf olmak için merakını hasredip şad olmaktan usanma
    Akiden adına azimli ol, şek ve şüphe içinde iman eyleme, hesap aşkın farkıdır anla

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş