Dima Bilan'ın favorisi Türkiye

Katılım
6 Tem 2008
Mesajlar
1,030
Beğeniler
5
Şehir
Kayboldum:(
#1


Yarı Final sahne sıralama kuralarının ardından Dima Bilan ile yapılan röportajda bu seneki favorinin Türkiye olduğunu söyledi.

Geçen seneki Eurovision yarışmasının galibi Dima Bilan ise, "Bence bu seneki favori Türkiye'dir. Gerçi diğer yarışmacıların hepsinin kliplerini izleme fırsatı bulamadım. Sanırım bazıları henüz kliplerini hazırlamamışlar. Yarın bu konuyu bir daha araştıracağım. Ama şu anda Türkiye için en ciddi rakibin İngiltere olabileceğini düşünüyorum. Türkiye'nin yarışacağı şarkıyı gerçekten çok beğendim. Ben zaten Türk şarkılarını çok severim. Ama bu sene yarışma çok zor geçecek gibi. Fransa'yı Patricia Kaas'ın temsil edecek olması bile bunu kanıtlamaya yeter" diye konuştu.

Kura sonrası İHA muhabirine açıklamada bulunan Eurovision yarışması Türk delegasyonu Başkanı Kürşat Özkök, "İyi bir kura. Kuradan daha önemlisi yarıştığımız şarkı çok iyi. Biraz evvel Rus spikerin konuşmasında sadece ve sadece bizim yarışmacımızdan bahsetmiş olması tüm delegasyonların da dikkatini çekti. Birincilik beklediğimiz bu yarışmada inşallah birinci oluruz. Moskova'da bize karşı çok büyük bir ilgi var. Diğer delegasyonlar bize hep Hadise'yi soruyor. Bu da Türk Radyo Televizyon Kurumu'nun ne kadar doğru bir seçim yaptığını ortaya koymaktadır. İnşallah sıradaki Eurovision yarışmasını İstanbul'da, Avrupa'nın başkenti sloganı altında İstanbul'da yapacağız. Zaten daha önce İstanbul'da yapılan Eurovision yarışmasının tadı halen damaklarda kalmış. Umarım bu güzelliği misafirlerimize bir daha yaşatırız" dedi.


Kaynak: IHA
 

Benzer konular

Top