1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Dinecek mi bu sızım, kalmadı mecalim!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 22 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Sanki küreksiz bir sandal gibiyim
    Kalmadı bir hevesim, solmaya yüz tutan ümitlerim ve şevkim
    Kimi dinlesem, içimi titreten sırdan bahsetsem, dinmeyen kaygıları yenebilsem
    İnsanın zafiyetlerinin vaktini hissetsem, geriye çekilsen ve hiç söz etmeden göçsem

Birimiz hepimiz için değilmiyiz
    Niçin tefrikalara meylederiz ve bin bir hiziplerle seyrederiz
    Husumetin ne kadar berbat olduğunu bilmezmiyiz,en yakınlarımızdan geçeriz
    Ruhun, kalbin inşirahını önemsemeyiz, nefsimizin erkiyle bahanelerimize seriliriz

Hak deriz, kendimiz için isteriz
    Adaletten söz ederiz, işimize gelmeyince adil olmayı kerih görürüz
    Nasıl bir hesabın muhatabıyız, aklın ve izanın şerik koştuğu ana mı gidiyoruz
    Cehalatimizi alalayıp, şekliyete itibat ederek vaktimizi katlediyor ve yeriniyoruz

Kurak bir iklimin nefesiyim
    Yazları çok sıcak, kışları teni çatlatacak kadar soğuk,teslimim
    Ağustos sıcağında Erciyesin tepesinde erimeyen karları seyreder ve imrenirim
    Müti olmak demek ki budur diye kendi sefilliğime nazar ederek,boynumu bükerim

Erciyesin eteklerindeyim
    Hisarcık mahallesinde ve insanların içinde bir mahaldeyim
    Konuşmalara şahit oluyorum, ne kadar ferasetli insanları içimden geçitriyorum
    Biraz sonra ki vakıa karşısında asabiyetleri görünce ne kadar şaşkınlık yaşıyorum

Kıranardı aracına bindim
    Çok kalabalıktı, sanki içinden çıkamadıkları bir telaşları vardı çekindim
    Yüksek sesle konuşmalarını anlayamadım, neden adabı ihmal ederler ki dedim
    İnsan tekabül ettikçe, kentlilik kültürüne eriştikçe daha zarif oluyorlar'a inandım

Şehirde yaşayanın ahı var
    Bitmez tükenmez koşturması kendi hali için en katmerli birer nar
    Yetişmek zorunda, açık vermek en mühim meselesidir, ihmale gelmez elbette sorar
    Hangi markette indirim var, aracı tazelesem mi kaygısı ağır basar, ev ise sızı koyar

İnsanlar nispet yapıyorlar
    Kimin ne yaptığına bakıyorlar, talepleri artıyor farkında olmuyorlar
    Bütçe açık veriyor, kredi kartlarını tam ödeyemiyorlar, o vakit faize bulaşıyorlar
    Haramlara tevessül artıyor,arlanmadan yasaklar çok cazip oluyor diye söyleniyor

Neden geçimsizlik artıyor
    Mahkemelerde boşanma davaları pik yapıyor, nesiller mi farklılaşıyor
    Yoksa hesapsızlık mı artaya çıkıyor,iradeler zayi oluyor, akıl sahipleri ne yapıyor
    Hangi fırsatın esiri olmak için vakti bekliyor,insan kul olamadıkça niye acı veriyor

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş