1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Dinimizde Noel Diye Bir Bayram Yoktur,Noel Kutlamak Dinimizde Yasaktır

Konusu 'Genel Dini Konular' forumundadır ve vertyucek tarafından 27 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. vertyucek

  vertyucek Üye

  Katılım:
  26 Aralık 2012
  Mesajlar:
  75
  Beğenileri:
  22
  Ödül Puanları:
  180
  Banka:
  446 ÇTL
  Dinimizde Noel Diye Bir Bayram Yoktur,Noel Kutlamak Dinimizde Yasaktır

  Dinimizde Noel Diye Bir Bayram Yoktur,Noel Kutlamak ve onun uzantısı olan yılbaşında yapılan şeylere yapmak ve iştirak çam ağacı kesip süslemek,hindi yemek başka din mensuplarının dini adetlerine uymak olduğundan Dinimizde Yasaktır.başka günlerde yılbaşı niyeti olmadan gereksiz yere ağaç kesmek haricinde bunlar yapılabilir.

  Dinimiz bize yeteri kadar bayram,mübarek gün ve gece sunmaktadır.bize gizliden kin duyan,bizim değerlerimize bırakın uymayı dalga geçen,hor gören Kafir ve müşriklere özenmek hem abestir hemde büyük günahtır.

  Bu durumun sakıncaları ayet,hadis ve İslam alimlerinin görüşleri ilede açıkça ortadır.
  Bismillâhirrahmânirrahîm.
  51. Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.
  56. Kim Allah'ı, Resulünü ve iman edenleri dost edinirse (bilsin ki) üstün gelecek olanlar şüphesiz Allah'ın tarafını tutanlardır.
  57. Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine Kitap verilenlerden (sizin) dininizi alay ve oyun konusu edinenleri ve kafirleri dost edinmeyin. Allah'tan korkun; eğer müminler iseniz.
  Maide Suresi
  kuranmeali.com

  Abdullah b. Ömer'den (r.a.)rivayet edildiğine göre Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
  "Kim kendini bir kavme benzetirse, o da onlardandır." ( Ahmed: 2/50-92, 7/142, Ebu Davud Libas: 4031


  Ömer b. Hattab (r.a.) şöyle dedi:
  "Acemlerin rumuzlu sözlerini öğrenmeyin. Bayramlarında müşriklerle birlikte kiliselerine girmeyin.Çünkü Allah'ın gazabı onların üzerine iner." (Beyhaki 'Sünenü'l-Kübra: 9/234, Abdürrezzak Musannef: 1609)
  (Yahudiler ve hristiyanlar kitaplarını tahrif ederek içine bir çok batıl ve HAZRETİ ALLAH'LA C.C. ilgili olmayan şeyler doldurmuşlardır.Yhudilerin en büyük batıllıklarından biri haşa ÜZEYİR ALEYHİSSELAM'A ALLAH'IN C.C oğludur demeleridir.HAZRETİ ALLAH C.C çocuk edinmediğini İhlas suresinde bildirmektedir.

  Bismillâhirrahmânirrahîm.
  1. De ki: O, Allah birdir.
  2. Allah sameddir. *
  3. O, doğurmamış ve doğmamıştır.
  4. Onun hiçbir dengi yoktur.

  İhlâs Suresi
  kuranmeali.com

  hiçkimse O'NUN C.C haşa oğlu değildir.herşey O'NUN C.C Yarattığı şeydir. hristiyanlarda teslis inancı vardır.yani 3 İlah olduğuna inanırlar bu HAZRETİ ALLAH'A ortak,yani şirk koşmaktırlar.
  Abdullah b. Amr demiştir ki:
  "Kim müşriklere ait bir toprakta bulunur (bina yapar), onların nevruzlarına (yılbaşılarına) katılır, onların bayramlarını (festival ve galalarını) kutlar ve ölünceye kadar onlarla birlikte bulunursa, Kıyamet Gününde onlarla birlikte haşrolunur." (Beyhaki Sünenü'l-Kübra: 9/234.)


  Huşeym diyor ki:
  "Ebu Bişr, Ebu Umeyr b. Enes'ten, o da Ensar'dan bir halasından rivayet etmiştir:
  "Rasulullah (s.a.v.), müslümanları namaza nasıl davet edeceği konusuna çok önem gösterdi. (Ashabıyla istişarede bulundu). Kendisine, yahudilerin yaptığı gibi boru çalınmasını teklif ettiler. Bu, onun hoşuna gitmedi ve:
  "O, yahudilere aittir" buyurdu. Bunun üzerine hristiyanlara ait çanı hatırlattılar. "O da hristiyanlara aittir" diyerek hoş karşılamadığını belirtti." ( Ebu Davud Salat: 27.)

  Hadisleri inceleyenler görürlerki PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V kafir ve müşriklere özgü olan şeylerden uzak durmayı katii şekilde emretmiştir.özelliklede dini sembol,tavır ve giyiniş şekillerini yasaklamıştır.bu tahrif edilmiş ve batılıllaştırılmış dinden (hristiyanlık) kardeşlerimizin alışkanlıkları arasına girmiş bu batıllık Hazır yaklaşıyorken kardeşlerimizi uyaralım bilgilendirelim.
   
 2. arz-ı hal

  arz-ı hal şşşşştttttttt Özel üye

  Katılım:
  29 Kasım 2011
  Mesajlar:
  9.004
  Beğenileri:
  559
  Ödül Puanları:
  5.980
  Meslek:
  artık sadece eş ve anne
  Yer:
  Beşitaş'ın tam ortası
  Banka:
  4.207 ÇTL
  anne baba avrupa özentileriyle dolu olduğundan,evlatlar da normal olarak böyle yetişiyor...noel olmadığını bilmeyen yok belki,ama herkes kutluyor bende kutlayayım diyerek yılbaşı ağaçları aylar önce süslenmeye başlandı.
   
 3. Denizhan.

  Denizhan. Kurtar Hayallerini

  Katılım:
  19 Aralık 2012
  Mesajlar:
  277
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  630
  Banka:
  15 ÇTL
  Hep televizyon bozdu bizim milletimizi, açık saçık şeyler, avrupa tarzı diziler, televizyondaki kaç tane dizide bahsediliyor yılbaşı hemen hemen hepsinde, halbuki bu kadar dikkat çekmeseler bizim halkımızın da noelde gözü yok o kadar.
   
Benzer Konular
 1. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.565
 2. ZeyNoO

  Noel Gülü

  ZeyNoO, 2 Temmuz 2010, Paylaşıldığı Yer: Bitkiler
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  739
 3. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.042
 4. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  2.030
 5. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.431
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş