1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Dinlerken sanki bir rüya halindeydim, öylece dalıp gitmiştim!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 24 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Gözlerimin açıldığı,yüreğin dağlandığı andı
    İlk evreler batmaya ramak kalmış bir yelkenli andırıyordu hali
    Merakın her lehçesi şehre dilmişti, dertlerin ve elemin esrar perdesiaralandığında
    Efkârın busesini dile getirmek harap olmuş bir kalbi yeniden imar etmek haylizordu

Bakışları içimi delercesine ötelere gidiyordu
    Zikrettiği ne varsa, hüzzam mahzunluğunda olsa da çok hoştu
    Kelimelerin hülasasından başlayarak, mazi sayfalarını şad ederek nefesleniyordu
    Bir bir açtığı sayfaların arasına dalarak ve mütebessim bakarak coşkuyuyaşıyordu

Bahsettiği konuların içine alarak götürüyordu
    Nihayetinde bir yolculuğa başlamıştık, kalbin ne kadar hali varmış
    Umman misali sessiz kalsa da, ülfetine ram olduğu aşkı yaşadıkça bir başkaymış
    Nefsin iki şubesinden, nizamsız eleminden, idraksiz kavlinden, zafiyetiiradeden aktı

Ölümle alakalı ne kadar çok ibretler anlattı
    Hiçbir korkulacak an bırakmadı ve hatta medarı iftiharla açıkladı
    Bizler ne kadar farklı şeylere inanıyorduk, korkuyla uzaklaşıpyabancılaşıyorduk
    Kime sorsak, hangi sohbete rastlasak, ehli denen kulla konuşsak, bıkkınlıkbaşlardı

Defin edilen mahalde dahi edepsizlik sardı
    Musalla taşının suskunluğundan dem vurarak aşkı edebi açıkladı
    Sevdanın telinden, nefesin zerresindeki kederden, çilenin asudeliğinden sözühaktı
    Günün her saati, ecelin fetreti, ömrün suhuleti, Abidin niyeti asliyesindenkelam etti

Bir avuç toprağı alıp koklayıp bana uzattı
    Gözyaşları akmaya başlamıştı, kalbim niye bu kadar burukluk yaşadı
    Tahkikin zaruretinden, ilmin hüccetinden, kitabı celilin evrenselliğindekidemden
    Bahsederken ne kadar yabancı kaldığımı, şimdiye kadar anlattıklarımınhülasasını

Ne kadar zarif ve o kadarda arifçe anlattı
    Arzın tasnifindeki hikmetten, nefesin müddeti halinden, edebin efendisinden
    Gülün efsun zerk eden kutsiyetinden ve hatta dikenin ülfetindeki özneden alıpgitti
    Sanki bir rüya halindeydim, öylece dalıp gitmiştim, ikram ettiği çaylairkilmiştim

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş