Dirsek ve Dizlerimizi Yaza Hazırlayın!

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#1
Yaz başlangıcından bu yana el, ayak ve cilt bakımı üzerine size pek çok öneride bulunduk. Ancak tüm bu bilgelerin yanı sıra, en az onlar kadar önemli olan dirsek diz bölgeleriniz için neler yapmanız gerektiğine henüz değinmedik. İşte bu sebeple, kış ayları boyunca kapalı kalan, sertleşen hatta kararan diz ve dirsek bölgeleriniz için neler yapmanız gerektiğini sizler için araştırdık!

Peeling yapın

Dirsek ve diz bölgelerinde meydana gelen karaltılardan kurtulmanın en kolay yolu haftada en az iki kez peeling yapmak. üstelik bu peelingleri evde kendi kendinize de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bunun için biraz deniz tuzu ya da şekere ve zeytinyağına ihtiyacınız var. seçiminize göre zeytinyağıyla tuzu ya da şekeri karıştırıp macun haline getirin. Diz ve dirsek bölgenize bu karışımla masaj yapın ve karışımı 10 dakika kadar cildinizde bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayıp, durulayın.

Limon mucizesi

Sizin için bir diğer peeling önerimiz de limon suyu ve tuzdan oluşuyor. Limonun renk açıcı özelliği olduğunu biliyoruz. İşte bundan faydalanmak için bir kabın içine bir limonun suyunu sıkıp, macun kıvamına gelene kadar deniz tuzu ekleyin. Diz ve dirsek bölgelerinizi bu karışımla ovun. Ancak aşırı sert hareketlerden kaçının. İyi sonuç alabilmek için hafta birkaç kez bu uygulamayı yapın.

Nemlendirici kullanın

özellikle peeling yaptıktan sonra, dirsek ve diz bölgelerinize nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin. Eğer peelingi yatmadan önce yaptıysanız, nemlendirici sürdükten sonra uzun kollu bir pijama üstü ve dizlerinizi kapatacak bir pijama altı giyerek yatın.

Gün içinde nemlendirici kullanın

Dirsek ve diz bölgelerinizdeki ölü derilerden kurtulduktan sonra geriye yavaş yavaş bu bölgeleri tekrar yumuşatmak kalıyor. Bunun içinde her gün en az üç dört kez dirsek ve diz bölgelerinize nemlendirici uygulamalısınız.

Dirsekleriniz için

Eğer yumuşak ve hoş görünümlü dirseklere sahip olmak istiyorsanız ve dirseklerinizi masaya dayama alışkanlığınız varsa bu arzunuzun yerine gelmesi pek de mümkün olmayabilir. Yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de bu alışkanlığınızdan kurtulmanız!

 

Benzer konular

Top