Diyabet Hastaları Dikkat.

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
4,304
Beğeniler
33
Şehir
En sevdiğimin yanından :=)
#1
Diyabet hastaları dikkat
Yapılan araştırmalar yumurtanın diyabet riskini artırdığını ortaya çıkardı


Yaklaşık 60 bin kişi üzerinde yapılan geniş çaplı bir araştırma haftada bir iki taneden fazla yumurta yemenin diyabet riskinin artırdığını ve zaten hasta olanlarınsa durumlarını ağırlaştırdığını ortaya çıkardı.

Harvard uzmanları her gün yumurta yemenin diyabet riskini %60 oranında artırdığını açıkladı. "www.news.com.au" sitesinde yer alan habere göre, kadınların yumurtaya daha hassas olduğu ve haftada yedi veya daha fazla yumurta yemenin diyabet riskini kadınlarda %77 artırdığı belirlendi. Haftada bir kez yumurta yemeninse hiçbir zararı yok.

Uzmanlar özellikle 2. Tip diyabet hastası olanları ve kan şekeri rahatsızlığı olanlara yedikleri yumurta sayısını sınırlandırmaları tavsiyesinde bulundu.

Yumurta vitamin, protein ve diğer besinler açısından zengin bir gıda ancak yüksek oranda kolesterol de içeriyor. Kolestrol ise damarları tıkayarak kalp krizi ve diyabet riskini tetikliyor.
 
Katılım
12 Şbt 2007
Mesajlar
324
Beğeniler
3
#2
Bu doktorların da ne dedikleri ne diyecekleri belli olmuyor. Bundan önce de diyabetliler yumurta yesin diyorlardı. Midesi ağrıyanlar süt içsin diyorlardı. şimdi de süt içmesinler diyorlar. En iyisi herşeyden kararınca yemek lazım. Tıka basa yemeden kararında sofradan tam doymadan kalkmak lazım. spor şart (halısaha maçı değil)
 

Benzer konular

Top